R5 5600 sistemde Roblox crash veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

ItsukiChaann

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060Tİ
Anakart
ASUS PRİME B450M-K II
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600 4.5Gghz
Selam, ben Roblox oynarken bazen oyunda atıyor. Bazen crash verip atıyor bazen crash vermeden atıyor. Olay görüntüleyicisinde olay 1000 uygulama kilitlenmesi olarak gözüküyor. Sıcaklık değerlerinden mi bilmiyorum. Bilgisayarımda egzoz fan yok ve boştayken işlemci 3600 frekans oyundayken de 4255 falandı sanırım. O civarlarda çalıyor ve 85 dereceyi görüyor. Stok fan kullanıyorum, onunda alakalı olabilir mi bilmiyorum. Ekran kartı sürücüsü geldikçe güncelliyorum. Daha önceden Memtest86 testini yapmıştım, bir sıkıntı çıkmamıştı. Yardımcı olursanız sevinirim ve CPU'yla alakalı temel frekans 3.5 diyor, onu sabitlemenin bir yolu var mı? Ayar yaparken clock yapmış olabilirim, düzeltemiyorum. NZXT CAM üzerinden baktığım boşteyken sürekli 3600'le 4255 arasında gidip gidip geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Egzoz fan yok ne demek hocam. Ayrıca 5600 için stok fan yeterli değilken kasanın içinde hava sirkülasyonu da yok acilen fan değiştirip egzoz fan takın.

Egzoz fan yoksa hava nereden dışarı atılıyor gibi kafamı kurcalayan soruları bir kenara bırakırsak, işlemcinize acilen soğutucu ve kasanıza da fan satın alın. Driverlarınızı da devamlı olarak güncelleyin. Egzoz fan olmadan kullanmak büyük risk taşır ki Roblox gibi bir oyunda bile 85 derece görmek durumun kötülüğünü gösteriyor.

Egzoz fan yoksa hava nereden dışarı atılıyor gibi kafamı kurcalayan soruları bir kenara bırakırsak, işlemcinize acilen soğutucu ve kasanıza da fan satın alın. Driverlarınızı da devamlı olarak güncelleyin. Egzoz fan olmadan kullanmak büyük risk taşır ki Roblox gibi bir oyunda bile 85 derece görmek durumun kötülüğünü gösteriyor.

Kasanın yandaki camını açıyordum ama tamam uyardığınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı