R5 5600 sisteme sıvı soğutma önerisi

Pozitron

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Apacer Panther Black-Gold 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz.
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 3X 8g OC.
Anakart
MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi AMD B550 soket AM4 DDR4 an
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz
Merhaba.
Sistemime sıvı soğutma almak istiyorum şu anda kış ayında olmamıza rağmen 80 derecelerde geziyor işlemci, şu 3 model arasında kaldım. Forumda bol bol araştırdım Arctic çok güzel duruyor performansı vs ama kasama sığar mı bilemedim, olmadı yorumlara göre DeepCool'u düşünüyorum.
Arctic Liquid Freezer II veya DeepCool LS520 SE veya MSI MAG CoreLiquid 240R V2 240mm.

Sistemim ve kasa özellikleri şu şekilde:
AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz
MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi AMD B550 soket AM4 DDR4 anakart.
MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 3X 8g OC.
Apacer Panther Black-Gold 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz.
BitFenix Nova Mesh NSE-300-wwgkw-4A tempered glass ARGB USB 3.0 ATX beyaz mid Tower kasa (60580) (Bitfenix Nova Mesh NSE-300-WWGKW-4A Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Beyaz Mid Tower Kasa - incehesap.com)

BitFenix Nova Mesh NSE-300-wwgkw-4A kasama acaba sorunsuz şekilde 240mm yi takabilir miyim? RAM'leri de yazdım ki ölçüde sıkıntı olmasın belki bilen arkadaşlar vardır yardımcı olur diye.

Gerek fiyat gerek performans açısından ve gerekse kasama uyumluluğu açısından hangi soğutucuyu önerirsiniz. Kronik sıkıntısı MSI'nin v1'inde var diye duymuştum V2 nasıldir bir fikrim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Ben Ryzen 5 5600X ile ID COOLING SE-224XT model hava soğutucu kullanıyorum. Boşta 30 derece, yük altında (çeşitli mühendislik programları, işlemciye çok yüklenebilecek oyunlarda) 70 dereceyi bile zar zor görüyorum. Genelde en fazla 60 civarı oluyor. O işlemci için kaliteli hava soğutuculara da bakmanızı öneririm.

Ben Ryzen 5 5600X ile ID COOLING SE-224XT model hava soğutucu kullanıyorum. Boşta 30 derece, yük altında (çeşitli mühendislik programları, işlemciye çok yüklenebilecek oyunlarda) 70 dereceyi bile zar zor görüyorum. Genelde en fazla 60 civarı oluyor. O işlemci için kaliteli hava soğutuculara da bakmanızı öneririm.
Haklısınız. Hangisinin görüntüsü hoşuna gidiyorsa onu alabilirsin kule tipi olarak.

Haklısınız. Hangisinin görüntüsü hoşuna gidiyorsa onu alabilirsin kule tipi olarak.

Bu kule tipi soğutucuyu da bir bakabilirsin çoğu 240mm soğutuculara taş çıkartabilecek seviyededir.

Yeni konular

Geri
Yukarı