R5 5600 sisteme yükseltme önerisi

boraa35

Decapat
Daha fazla  
Selam. Sistemimi parca parca yukseltmek istiyorum fakat nereden baslayacağımi bilmiyorum, yardim ederseniz mutlu olurum.

Not: Bütçe 2000 TL

Sistem parçalarım şunlar:
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ekran karti: 1050 Ti.
Anakart: Gigabyte A320M S2H rev1.
RAM: 2x8 Corsair Vengeance 3000 MHz.
Kasa: Power Boost vk 1631.

Son düzenleme:
Selam. Sistemimi parca parca yukseltmek istiyorum fakat nereden baslayacağımi bilmiyorum, yardim ederseniz mutlu olurum.

Sistem parçalarım şunlar:
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ekran karti: 1050 Ti.
Anakart: Gigabyte A320M S2H rev1.
RAM: 2x8 Corsair Vengeance 3000 MHz.
Kasa: Power Boost vk 1631.

Ekran kartından başlamanız gerekiyor bence. O işlemciye o ekran kartı hakaret gibi.

Kasa eger mesh ise degismeye gerek yok, ama PSU degismeli.

Ekran karti minimum.

Bütçe soyleseydiniz daha iyi olurdu, mesela birkac parcadan kisip RX 7600 ya da RTX 4060 olsa guzel olurdu.

Ekran karti minimum.

Bütçe soyleseydiniz daha iyi olurdu, mesela birkac parcadan kisip RX 7600 ya da RTX 4060 olsa guzel olurdu.

Bütçe belirtmedim bilerek çünkü ilk önce hangisini yükseletmeliyim diye bakıyordum olaya ona göre bakacaktim bütçeye ama haklısınız şu an Max 2000 TL bültçem var.
Ekran karti olarak dediğiniz ekran kartını almak istiyordum bende iyi denk geldi sağ olun.

Şu anlık bende öyle düşünüyorum sanki diğer parçalar daha önemli değiştirmek için kasa anakart ve RAM gibi.

Bütçe belirtmedim bilerek çünkü ilk önce hangisini yükseletmeliyim diye bakıyordum olaya ona göre bakacaktim bütçeye ama haklısınız şu an Max 2000 TL bültçem var.
Ekran karti olarak dediğiniz ekran kartını almak istiyordum bende iyi denk geldi sağ olun.

Bence 2K bütçe varsa, b chipset anakart OC yapmanıza ve diğer ek desteklere yarar ama PSU'nuz çok kötü gözüküyor. Bence onu değiştirin ilk önce. İkinci el 3-4K RX 6600 olur sonra.

Ekran kartından başlamanız gerekiyor bence. O işlemciye o ekran kartı hakaret gibi.

Ekran kartı için biraz daha bütçe gerekiyor belirtmemişim benim hatam.

Bence 2K bütçe varsa, b chipset anakart OC yapmanıza ve diğer ek desteklere yarar ama PSU'nuz çok kötü gözüküyor. Bence onu değiştirin ilk önce. İkinci el 3-4K RX 6600 olur sonra.

Şimdilik en mantıklı cevap bu oldugu için kafamda ilk bu olsun şimdilik teşekkürler.

Ekran karti minimum.

Daha uygun fiyatlı bir PSU öneriniz var mı bu arada. Bir tık pahalı geldi hepsini de PSU'ya vermek tuzlu olur gibi.

Son düzenleme:
Ekran kartı için biraz daha bütçe gerekiyor belirtmemişim benim hatam.

Şimdilik en mantıklı cevap bu oldugu için kafamda ilk bu olsun şimdilik teşekkürler.

Daha uygun fiyatlı bir PSU öneriniz var mı bu arada. Bir tık pahalı geldi hepsini de PSU'ya vermek tuzlu olur gibi.

Fiyatlar böyle.

VX Plus haricinde daha ucuz bir sey yok ama ileride ben ine yukseltme yaparim diyorsaniz onermem onun haricinde RX 6600 ile rahat kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı