R5 5600 GTX 1080 sisteme yükseltme önerisi

xSandeSx

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / B550 Elite x / MSI Gaming Trio x 3070 / DDR4 4x8 XPG 3733 MHz / M.2 XPG 512 GB / MVE 650w PSU /
Meslek
Architect
Merhaba arkadaşlar, elimde var olan sistem tam şu şekilde:

Anakart: B450A Pro Max.
İşlemci soğutma: Alseye X serisi X120 AiO.
İşlemci: R5 5600.
RAM: XPG 2x8 3000MHz.
Ekran kartı: MSI Seahawk GTX 1080.
PSU: Cooler Master Bronze 650W.

Bilgisayar da aşırı vakit geçiyorum okuduğum bölüm bilgisayar ile çok bağlantısı olduğu için ve hardcore FPS oyunları oynadiğim için anakartta bazı eksiklerinden dolayı ve ekran kartın yetmemesinden kesinlikle değişmem gerektiğini düşünüyorum.
Aklımda ise ekran kartı olarak 3070 Ti (Ventus) ve anakart ise ASRock X570 Phantom Gaming veya başka X570 serisi olarak almayi düşünüyorum.
Kasa: Aerocool graphite-g-bk
Mönitor: MSI Optix G242 144Hz.
Şimdi arkadaşlar elimde ki var olan kasa ile güncellemek istediğim bileşenlerle uyumlu bir şekilde çalışır mı oyunları 2K veya 1080p de darboğaz olmadan rahat rahat oynayabilir miyim? Çok sert bir şekil de FPS oyunları oynuyorum arkadaşlar. Anakartta eksik olan dediğim şeyler de rbg port girişleri gibi bir tane daha M.2 kullanmam gibi durumlardan dolayı.

Yorumlarını için şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

2K oynarsınız R5 5600 VE 3070 Ti ile fakat tam bütçeniz nedir? Ayrıca 1080 hala güçlü bir kart özellikle FPS oyunları için anladığım kadarıyla sadece FPS oyunları oynuyorsunuz, işlemciyide yükseltmenizi öneririm.

Merhaba birkaç gün bekledim açıkçası forum olması bekledim ama araştırmalarıma sonuç verdiğim karar şöyle olacak yorumlarınız önemli benim için tabii ki. 4070 serisi ekran kartı alacağım B550M gibi bir anakarta geçip biraz daha süre bekleyip sistemi komple. Yeni nesil Intel'e geçireceğim. Bütçe 600-700 eurolara kadar çıkabiliyorum. Türkiye de yaşamıyorum uzun zamandır.

@Lyk7a sadece aklımda ki tek sorun benim mönitor 2K olarak verebilecek mi darboğaz da nasıl olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı