R5 5600 soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan Mkann
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 600
O işlemci mi? :dd sanarsın 500 TL'lik işlemciden bahsediyor. Ayrıca 5600 stok halde kullanıyorum, RDR2 Full ayarlarda 90 görüyor. He sen GTA San Andreas oynuyorum diyorsan tabii yeterli olacaktır kardeşim.
Hocam siz r5 5600'ü çok ısınan bir işlemci mi sanıyorsunuz ? 500tl'lik işlemciler olması 5600'ü muazzam bir işlemci yapmıyor neyin boşunu yaptınız duyarını kastınız anlayamadım?
65tdp bir işlemci ve gerçekten çok düşük önlemler ile soğutulabilen bir işlemci. Stok ile soğumuyorsa çok ısınan bir işlemci olmuyor. Gidip 360mm AIO takmanıza gerek yok yani.

Yahu TDP'ye ne bakıyorsun bu işlemci diğer Ryzen'lerden çok daha farklı. Çok ısınıyor ve soğutması stok fanla çok zor. Sana kalsak bundan önceki 65w işlemcilerimde de aynı sorunu yaşayacaktım ama böyle bir şey olmadı.
Hocam 65w işlemciler diye bir şey demedim. R5 5600 dedim, tdp'nin her şey olmadığını biliyorum. Bu işlemci aşırı ısınan bir işlemci t6 ultra ile de soğutulabilecek bir işlemci se 224xt ile de soğutulabilecek bir işlemci. Çok masraflı soğutma çözümleri gerektiren bir işlemci değil, attığım soğutucu da yetecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı