R5 5600 stok fan sıcaklık değerleri nasıl?

Daha fazla  
Valorant'ta 80 derece üstünü görmedim. Poligonda 700FPS alıyorum, oyun içi adam yokken 400-450, adam varken 250-300 arası alıyorum nasıl? FPS 144 sabitleyince sıcaklık 70'lere düşüyor, 144 FPS ile 500 FPS arasında bir fark var mı? Monitörüm 144Hz.
Ek olarak yapmam gereken bir şey var mı stres testine sokmalı mıyım?

Hocam stok fan ile yük altında 66 67 dereceleri görmeniz çok zor gibi bence.
Marka soğutucularla o değerler yakalanıyor. Acaba boost özelliğiniz kapalı mı? Ve işlemciler aynı mı?

Bu konuda iki farklı görüş var, biri diyor ki ekranın kaç Hz görüntüleyebiliyorsa o kadar FPS değerine sabitle.
Örneğin 144Hz monitörün varsa 144FPS sabitle, çünkü zaten ekranda 144FPS'ten fazlasını göremeyeceksin.
Diğer görüş de diyor ki, 144Hz monitör ile 500FPS alırsan, monitöre arasından en iyilerini seçebileceği 500 farklı resim(frame) gelir, böylece giriş gecikmesi azalır. Yani bilgisayara en iyi performans için özgürlük vermiş olursun.
FPS kısıtlaması uygularsan bilgisayara 144 frame yolluyorum, iyi kötü umurumda değil, idare et demiş gibi oluyorsunuz 😄

Hocam stok fan ile yük altında 66 67 dereceleri görmeniz çok zor gibi bence.
Marka soğutucularla o değerler yakalanıyor. Acaba Boost özelliğiniz kapalı mı? Ve işlemciler aynı mı?

Bilgisayarın olduğu yer hemen camın altı ve sürekli hava akışı sağlanıyor. Ayrıca bilgisayarımda 3 tane sıcak havayı atacak fan var, 2 yukarıda 1 arkada.

Geri
Yukarı