R5 5600 stok fan yetmiyor

OğuzAmaFakir

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x Hikvision U10 Midnight 3200 8GB 3200MH
Ekran kartı
ASUS DUAL RADEON RX 6650 XT
Anakart
ASUS B450M K II
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, AMD R5 5600 işlemcime bir soğutma fan almak istiyorum. Çünkü oyunlarda yük altında 94-95 dereceye kadar çıkıyor ve bu da beni rahatsız ediyor kasamda 3 giriş 3 egzoz fan bulunmakta ancak mesh olmadığından ısınıyor içerisi.
Snowman T6 Ultra hala Trendyol'da satılıyor sizce alınır mı? Ve alırsam montaj işini nasıl yaparız zor mu?
Bütçem yüksek değil sıvı soğutma falan alamam önerilerinizi bekliyorum.

Hocam büyük bir bilgisizlik dahilinde lütfen yadırgamayın ama.

Frisby FC-9330G 600W 80Plus almıştım. :/​

Yok hocam neden yadırgayayım, olabilir. 94-95 derecelere çıkmasının sebebi sadece kasa olacağını sanmıyorum çok havasız bir kasa değil çünkü. Ben de ZALMAN S4 PLUS model kasa var R5 5600 da çoğu oyunda max 75dereceyi görmüşümdür.

kral şey ya sana özel demedim de kasadaki tek pişmanlığım diyebilirim PSU da beraber gelyor kasayla beraber ve Frisby yi hiç önermiyorlar :/ Benim anlamadığım ben neden hep 90 derece üstünü görüyorum her oyunda ?
Stok fan için Bios Fan ayarında yardımcı olabilirmisiniz rica etsem

Kral şey ya sana özel demedim de kasadaki tek pişmanlığım diyebilirim PSU da beraber gelyor kasayla beraber ve Frisby'yi hiç önermiyorlar :/ benim anlamadığım ben neden hep 90 derece üstünü görüyorum her oyunda?
Stok fan için BIOS fan ayarında yardımcı olabilir misiniz rica etsem.

Evet PSU cidden kötü ilk işin değiştirmek olsun bence de. BIOS fan ayarı falan yapmadım ben. Normal hızda dönüyor.

Geri
Yukarı