R5 5600 undervoltaj nasıl yapılır?

Sekolargg

Hectopat
Yeni sistem topladım aıd64 testine soktum 92 derecelere kadar çıktı.
İnternette undervoltaj yapabileceğimi gördüm. Yardımcı olursanız voltaj değerlerini verirseniz sevinirim. Sistemim bu:
R 5 5600.
RX 6650 XT Sapphire pulsen 8 GB 128 bit.
550W FSP +80 Bronze PSU.
16 GB tuff (8x2) 3200 MHz CL16 RAM.
512 GB M.2 SSD 2100/1900
Gigabyte A520M k
İşlemci stok fan şu anlık kule tipi soğutucuya geçemem. Ryzen Master'dan mı yoksa BIOS'tan mı yapmalıyım işlemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette undervoltaj yapabileceğimi gördüm. Yardımcı olursanız voltaj değerlerini verirseniz sevinirim. Sistemim bu:
R 5 5600.
550W FSP +80 Bronze PSU.
512 GB M.2 SSD 2100/1900
Gigabyte A520M k
İşlemci stok fan şu anlık kule tipi soğutucuya geçemem. Ryzen Master'dan mı yoksa BIOS'tan mı yapmalıyım işlemi?

YouTube den vs. video izleyerek yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ama undervoltluk bir durum yok gibi 105 derece olmuyorsa sorun yok demektir bir termal macun yenilerseniz yeter işlemci throttle olmuyorsa undervolt yapmaya gerek yok zaten.

R 5 5600.
550W FSP +80 Bronze PSU.
512 GB M.2 SSD 2100/1900
Gigabyte A520M k

Oyunlarda o kadar çıkıyor mu o önemli.

YouTube den vs. video izleyerek yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ama undervoltluk bir durum yok gibi 105 derece olmuyorsa sorun yok demektir bir termal macun yenilerseniz yeter işlemci throttle olmuyorsa undervolt yapmaya gerek yok zaten.
Yeni sistem demiş. Macun zaten yenidir. Öyle çokta bir fark olmuyor zaten sıcaklıkta. Fan yetersiz.

sistem yeni hocam 3 saat önce geldi

Oyunlarda o kadar çıkıyor mu o önemli.

Daha oyun indirmedim hocam direkt CPU test yaptım.

Sistem yeni hocam 3 saat önce geldi

Daha oyun indirmedim hocam direkt CPU test yaptım.

Hocam o zaman ne undervolt yapıyorsunuz direk iade edin bu sıcaklıklar hiç iyi değil. Daha sadece AIDA64 ile yaptınız ki çok zor bir test sayılmaz.

Yeni sistem demiş. Macun zaten yenidir. Öyle çok da bir fark olmuyor zaten sıcaklıkta. Fan yetersiz.

Oluyor hocam eğer eskimiş ise oluyor tabii ki ama yeni olması garip. Fan yetersiz de ona göre ayarlanması lazımdı fanın demek ki iade etmeli.

Hocam o zaman ne undervolt yapıyorsunuz direk iade edin bu sıcaklıklar hiç iyi değil. Daha sadece AIDA64 ile yaptınız ki çok zor bir test sayılmaz.

Oluyor hocam eğer eskimiş ise oluyor tabii ki ama yeni olması garip. Fan yetersiz de ona göre ayarlanması lazımdı fanın demek ki iade etmeli.

Hocam ürünler 0 stok fan diye belirttim bu sıcaklıklar zaten r 5 5600 için normal sadece under voltaj ayarı istedim.

Geri
Yukarı