Çözüldü R5 5600 ve RTX 2060 sistem Valorant oynarken donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dontaçhi

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D30 3200 Mhz CL16 (XMP açık)
Ekran kartı
RTX 2060
İşlemci
Ryzen 5 5600
Problem sadece Valorant oyununda var. Bazen ilk maçta bazen ikinci maçta bazense üçüncü maçta tamamen rastgele zamanlarda PC donuyor. Eğer karakter seçim ekranındaysam Alt+Tab atıp oyunu kapama gibi bir lüksüm var ancak maç içinde olursa PC tamamen kilitleniyor sesler gelmeye devam ediyor bazen yürüdüğümün sesini duyabiliyorum ancak iki ekranım da kilitleniyor herhangi bir şekilde CTRL+alt+del komutu vs. yapamıyorum ya da mouse imlecime erişim sağlayamıyorum bu noktada tek yapabildiğim bilgisayarı düğmesinden kapatmak.

Önce oyunun dosyalarını onar seçeneğinden oyunun dosyalarını onardım ardından durum çözülmeyince Revo uninstall ile tüm kayıt dosyaları dahil silip gene yükledim ancak ilk iki maça kadar sorun yoktu sorun geçti galiba derken 3. maçın ajan seçim ekranında gene aynı sorunu yaşadım.

Windows 11 kullanıcısıyım. Driver güncel mi gibi saçma mesajlar yazacaklar zahmet edip yazmasın aklıma gelen her basit yolu denedim. Çözümünü bulamadım birkaç aydır böyle en son kasım'da oynamıştım hatta geri oynamak istediğimde gene aynı sorunla karşılaştım bu süre zarfında yeni NVIDIA driverları kuruldu yeni güncellemeler yapıldı ancak sorun değişmedi. Sorunun kaynağı hakkında bilgisi olan veya başına gelip çözebilen biri yardımcı olabilir mi?

Format kesin çözüm olabilir ancak bilgisayarda yedeklenecek o kadar çok şey var ki bu isteyeceğim son çare.

Dediğim gibi problem sadece Valorant oyununda var herhangi bir şekilde CS2 RDR M&B Bannerlord gibi oyunların hiçbirinde bu sorunu yaşamıyorum.
R5 5600.
RTX 2060 kullanıcısıyım.

Çözüm
Valorantın ayarlarına girin ve oyunu tam ekranda oynuyorsanız pencereli tam ekran yapmayı deneyin. Bunlardan başka söyleyebileceğim başka birşey yok maalesef.
Pencereli tam ekranda oynuyorum zaten. Gene de yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.

1704296002025.png

Ekranda gözüken seçenek ve hemen altındaki seçeneği kapatınca sorun düzeldi.
Donma olduğu zaman CTR+Shift+Windows+B tuşlarına basın, bu ekran kartı sürücüsünü resetler. İşe yaramayabilir ama bazen bu tarz donmalarda işe yarayabiliyor.

Donma olduğu zaman CTR+Shift+Windows+B tuşuna basın, bu ekran kartı sürücüsünü resetler. İşe yaramayabilir ama genelde böyle donmalarda bu şekilde çözülebiliyor.
Valla normalde hiçbir tuşa erişimim olmuyor muhtemelen çalışmayabilir. Ekran kartının sürücüsünde bir problem olsa diğer oyunlar da yapması muhtemel değil midir? Bannerlord yayınları vs. yapıyorum yayında dahi hiçbir sıkıntı olmuyor.

Valla normalde hiçbir tuşa erişimim olmuyor muhtemelen çalışmayabilir. Ekran kartının sürücüsünde bir problem olsa diğer oyunlar da yapması muhtemel değil midir? Bannerlord yayınları vs. yapıyorum yayında dahi hiçbir sıkıntı olmuyor.
Valorantın ayarlarına girin ve oyunu tam ekranda oynuyorsanız pencereli tam ekran yapmayı deneyin. Bunlardan başka söyleyebileceğim başka birşey yok maalesef.

Pencereli tam ekranda oynuyorum zaten. Gene de yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.

1704296002025.png

Ekranda gözüken seçenek ve hemen altındaki seçeneği kapatınca sorun düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı