R5 5600 ve RTX 4060 sistem çeşitli mavi ekran hataları veriyor

untilhence34

Picopat
Merhaba gaming.gen.tr üzerinde yeni bir sistem topladım ve dün geldi açtım bilgisayarı her şeyimi kurdum. 2-3 saat boyunda chill chill editimi yaparken bir anda bilgisayar kapandı ve tekrar açıldığında bazen mavi ekran veriyor bazen vermiyor. (vermediği zamanlar direkt kapanıyor.)

Bilgisayarı güvenli modda başlatmak istiyorum fakat oturum açma ekranında fare kapatma tuşuna gidene kadar çökmüş oluyor, minidump dosyalarına nasıl ulaşabilirim?

Ayrıca yaptığım tek ekstra bir şey daha var. Sistemden Edge'yi kaldırdım (Edge kaldırma rehberinde çoğu kişi sistemi bozar diye tartışmıştı.)

Aldığım mavi ekran hataları;
  • CRITICAL_PROCESS_DIED
  • MEMORY_MANAGEMENT
  • Therad exceptıon not handled.
  • SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Bu sorunu nasıl çözebilirim yardım ederseniz çok sevinirim.

Bu konuyu yazarken bir yandan sistem geri yüklemesiyle falan uğraşıyordum, modüler yükleme diye bir yedeğe geçtim ve tekrar açtığımda kurulum ekranında açtı. Kullanıcı adı falan girdim tak mavi ekran vermeden bilgisayar çöktü. Şu an Windows 11 kurulum ekranında kaldı PC hiçbir şekilde ileri gitmiyor.

IMG_20240330_151103.jpg

Minidump dosyaları paylaşın:

Bir USB'e Memtest86 imajı yazdırıp RAM'lerini kontrol et.

4. saatin sonunda artık RAM testi bitti, hata çıkmadı. Şu an Windows 11'i tekrardan kurmaya çalışacağım veya var mı farklı öneriniz? (disk sağlık testi yapacaktım fakat güvenli mod açılmıyor. Win kurulum ekranına geliyor hata falan veriyor tekrar çöküyor bla bla)

Dosya Ekleri

• IMG_20240330_205449_1711821448629.jpg
    IMG_20240330_205449_1711821448629.jpg
    229,4 KB · Görüntüleme: 15
4. saatin sonunda artık RAM testi bitti, hata çıkmadı. Şu an Windows 11'i tekrardan kurmaya çalışacağım veya var mı farklı öneriniz? (disk sağlık testi yapacaktım fakat güvenli mod açılmıyor. Win kurulum ekranına geliyor hata falan veriyor tekrar çöküyor bla bla)

BIOS'a girip yazılımsal yöntemle ayarlarını sıfırla önce. Aldığın hatalardan en dikkat çekeni bellek yönetimine işaret eden. Eğer sonradan bu sisteme bir disk ekleme yapmadıysan BIOS sıfırlama sonrası hala sistem açılmamaya devam ettiği takdirde yeni bir disk ile deneyebilirsin. RAM'lerin 3200 frekansında çalışıyorlar. Hızı değiştirilmiş yani. İlk önce sıfırlayarak düşür ve öyle kontrol et sistemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı