Çözüldü R5 5600 ve RX 6600 sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JSTRLX

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, sabah saatlerinde bilgisayarım çalışmamaya başladı ve tamirciye götürdüm. PSU değiştirdim ve 650 wattlık bir PSU'ya geçtim. Almaya gittim ve test yaptık bilgisayar açılıyordu ve hemen çalıştı. Aldım eve götürdüm ve taktım fakat aynı sorunla tekrar karşılaştım. Neden tamircide çalıştı da evimde çalışmadı?
MSI B450M-A Pro Max.
Ryzen 5 5600.
AMD Radeon RX 6600.
650watt Hadron PSU.

1695918577315159246592849671518.jpg

Çözüm
PSU'nün güvenilir olmadığının farkındayım hocam tekrardan değiştireceğim fakat şu anda beni idare etmesi lazım tamircideki kablo ile benim kablom farklı bulunmakta bununla bir alakası olabilir mi acaba?

Olabilir hocam, benim monitördeki güç kablosu ile PSU güç kablosu aynı standart oluyor zaten. Temassızlık sorunu vardı elektrik gitmiyordu değiştirdim kabloları sorun çözüldü. Tamircide çalışıp sizde çalışmıyorsa öncelikli olarak bakmanız gereken şey kablodur. Ucuz bir şey zaten 30-40 liraya elektronikçi veya bilgisayarcıda temin edebilirsiniz.
Orada calisip evde neden calismadi bilmem ama fotografini attiginiz PSU hiç guvenilir degil, diger adi C4.

PSU'nün güvenilir olmadığının farkındayım hocam tekrardan değiştireceğim fakat şu anda beni idare etmesi lazım tamircideki kablo ile benim kablom farklı bulunmakta bununla bir alakası olabilir mi acaba?

Olabilir hocam, benim monitördeki güç kablosu ile PSU güç kablosu aynı standart oluyor zaten. Temassızlık sorunu vardı elektrik gitmiyordu değiştirdim kabloları sorun çözüldü. Tamircide çalışıp sizde çalışmıyorsa öncelikli olarak bakmanız gereken şey kablodur. Ucuz bir şey zaten 30-40 liraya elektronikçi veya bilgisayarcıda temin edebilirsiniz.

Çözüm

Farklı bir kablo ile tekrar tekrar deneme sonucunda başarıyla açıldı ve şimdilik bir sıkıntı bulunmamakta teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı