R5 5600 vs R5 5600X

immortals

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba,

Eminim çok sorulmuştur bu soru. RX 6700 XT 12 GB ekran kartı için günümüz şartlarını baz alarak F/P açısından R5 5600 vs R5 5600X hangi işlemciyi tavsiye edersiniz? ( not: Overclock tarzı şeylerle uğraşmak istemiyorum )
Mevcut sıfır fiyatlar arasında 750 TL gibi bir fark bulunmakta. Birkaç yıl sonrası içinde oyunları darboğaz yapmayacak şekilde oynatabilecek midir? Özellikle merak ettiğim iki işlemci arasında FPS farkı fazla mıdır?
Teşekkürler.

Dostlar merhaba,

Eminim çok sorulmuştur bu soru. RX 6700 XT 12 GB ekran kartı için günümüz şartlarını baz alarak F/P açısından R5 5600 vs R5 5600X hangi işlemciyi tavsiye edersiniz? ( not: Overclock tarzı şeylerle uğraşmak istemiyorum )
Mevcut sıfır fiyatlar arasında 750 TL gibi bir fark bulunmakta. Birkaç yıl sonrası içinde oyunları darboğaz yapmayacak şekilde oynatabilecek midir? Özellikle merak ettiğim iki işlemci arasında FPS farkı fazla mıdır?
Teşekkürler.
Normal kullanıcı için fark yok denecek kadar az. O farkı da PBO ile kapatırsınız zaten, fiyat farkına değmez. 6700XT'yi besler.

Dostlar merhaba,

Teşekkürler.

Fark yok 750 TL değmez FPS değerleri aynı diye biliyorum.

Beklentilerinize göre en uygun seçenek R5 5600. FPS farkı iki işlemci arasında oldukça az(hatta yok denebilecek kadar). Yani 5600X'i seçmediniz diye 5600'de darboğaz yaşamazsınız. İçiniz rahat olsun, kesenizi koruyun.

OC yapın X falan değersiz kalır.

Geri
Yukarı