R5 5600 yük altında 90 dereceye çıkıyor

Enes060

Decapat
Daha fazla  
AMD R5 5600 işlemcim var, bilgisayarı alalı 6 ay oldu. Bugün arkadaşımla oyun oynuyordum 3 kere kapandı, işlemci 90 dereceyi gördüğü için kapandığını düşünüyorum. Macun yenilemeye gerek var mı? Çünkü sadece 6 ay oldu alalı ve stok fan kullanıyorum. 88 90 derece RDR2'de alıyorum. Bu normal mi yoksa ciddi bir problem mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD R5 5600 işlemcim var, bilgisayarı alalı 6 ay oldu. Bugün arkadaşımla oyun oynuyordum 3 kere kapandı, işlemci 90 dereceyi gördüğü için kapandığını düşünüyorum. Macun yenilemeye gerek var mı? Çünkü sadece 6 ay oldu alalı ve stok fan kullanıyorum. 88 90 derece RDR2'de alıyorum. Bu normal mi yoksa ciddi bir problem mi?
Macun değil kule tipi soğutucu al.

Ben kule tipi ile kullandıgım halde 65 ile 70 derece oluyor stok fan ile ne bekliyorsun bu sıcak havada.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. 90 dereceleri görmedim ama 80/81 dereceleri görüyorum. Kapanma sorunu aynı şekilde. Stok fanından dolayı olduğunu düşünüyorum ben de. Bir defasında açılırken işlemci sıcaklık uyarısı vermişti. F/P bir işlemci soğutucu önerirmisiniz.

Termal macun yenilemek kötü değil ama ben yaptım çok bir şey fark etmedi. Stok fandan kurtulmak gerek sanırım.

Son düzenleme:
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. 90 dereceleri görmedim ama 80/81 dereceleri görüyorum. Kapanma sorunu aynı şekilde. Stok fanından dolayı olduğunu düşünüyorum ben de. Bir defasında açılırken işlemci sıcaklık uyarısı vermişti. F/P bir işlemci soğutucu önerirmisiniz.

Termal macun yenilemek kötü değil ama ben yaptım çok bir şey fark etmedi. Stok fandan kurtulmak gerek sanırım.
ben araştırmalar yaptım ve bu soğutuycu almaya karar verdim
farklı farklı sitelerde ve sayfalarda yorumlarını okudum herkes çok memnun
95 derece alan adam artık yük altında 65 derece alıyormuş
boşta ise 43 45 derece
ben oyun oynarken hep 90 derece alıyorum aynı kule tipi soğutucuyu satın alacağım ve değerlerimi sizlerle yeni bir başlık altında bilgi postu olarak paylaşacağım takipte kalın.
ürünün ismi:

ID-COOLING SE-224-XTS Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu​

Stok fan ile 90 dereceyi bile geçtiği oluyor o işlemcinin. O yüzden kule tipi soğutucu şart.

Geri
Yukarı