R5 5600 yük altında 92 dereceye çıkıyor

Sizin için başlattım tekrar.

Kaç oldu acaba.

Hocam şöyle diyeyim size bende daha yeni aldım işlemciyi her testi yaptım hem kasamın mesh olmaması hem de bu işlemciye göre stok soğutucu yetmiyor genellikle o yüzden ben çözümü CPB kapatıp 4 GHz sabit alıp 1.1 v yaptım yaklaşık 2 saat bir teste tabii tuttum herhangi bir sıkıntı çıkmadı şu an yeni soğutucu alana kadar böyle kullanmayı planlıyorum sıcaklıklar bende de bu şekildeydi belki bende de normal değildir ama ben çözümü bunu yaparak buldum.

Edit: Bu arada yanlış söylemişim 1.05 Volt verip 4.1 GHz miş.

1671892102912.png

Hocam bir sıkıntı var. Orada olması gereken sıcaklık maksimum 90 Derece ki çok yük altında kaldığı ekstrem durumlarda 90 olması zor.
Hocam zaten şöyle bir durum mevcut, 60dk stres testi yaptım işlemciye 88 dereceyi geçmedi, ancak New World oynarken 92 yi gördü ki işlemci hiç yüzde 70 kullanımın üstüne çıkmadı.

Stok soğutucu ile oyundayken 80 dereceye normal diyebiliriz fakat 92 fazla. Stok soğutucu yetersiz kalıyor o işlemciye evet ama bu kadar da ısınmıyordu. Düzgün taktığınızdan emin olun.
Diğer oyunlarda valorant lol vesaire 80 85 i geçmedi zaten kasam mesh de değil ama new worldde anlamadım 92 felan oldu

Stok soğutucu ile oyundayken 80 dereceye normal diyebiliriz fakat 92 fazla. Stok soğutucu yetersiz kalıyor o işlemciye evet ama bu kadar da ısınmıyordu. Düzgün taktığınızdan emin olun.
Hocam zaten şöyle bir durum mevcut, 60dk stres testi yaptım işlemciye 88 dereceyi geçmedi, ancak New World oynarken 92 yi gördü ki işlemci hiç yüzde 70 kullanımın üstüne çıkmadı.

Stok soğutucu evet yetersiz fakat 92 derece de çok fazla, benim 5600 stok fan ile 4.6 GHz hızında çalışırken en fazla 76 derece görüyor. Fanı tam oturtmamış olabilirsin.

Kasa modeli nedir?
RAMPAGE VICTORY MidT ATX Kasa fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, VICTORY MidT ATX Kasa en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da kasa bu hocam eskiden kalma

Belki anakart fazla voltaj veriyor da olabilir.
Bunu nasıl kontrol edeceğim, anakartın programı var herşeyi gösteriyor Armoury Crate adında

Diğer oyunlarda valorant lol vesaire 80 85 i geçmedi zaten kasam mesh de değil ama new worldde anlamadım 92 felan oldu

RAMPAGE VICTORY MidT ATX Kasa fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, VICTORY MidT ATX Kasa en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da kasa bu hocam eskiden kalma

Bunu nasıl kontrol edeceğim, anakartın programı var herşeyi gösteriyor Armoury Crate adında
Kasanın yan kapağını açıp test eder misiniz?

Sonuçlar nedir hocam düzeldi mi işlemci sıcaklığı? Ben de aynı sorunu yaşıyorum
Dying light 1 oynarken 92 dereceyi gördüm

Geri
Yukarı