R5 5600G APU sistem alınır mı?

memetshiver21

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben normalde Kıbrıs'ta yasayan biriyim burada PC'ler pahali, o yuzden TR'ye geldigimde 2. el sistem almayi düşünüyordum. Sifira para yetmiyordu. 2. el alirsam zaten her sehirede gidemem. Param Güvende ile alacağım sari sitede o yuzden ya 2. el alayim ama korkuyorum. TR'de olsam giderim hic coktan cozebilirim belki isi ama 10 gun falan kalacağım. APU sistem dusunuyorum R5 5600G'li. 10 bine falan Teknobiyotik'de falan var, oyle kullanirim bir sure sonra ekran karti takarim oyle oynarim.
Mantıklı mı siz ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar ben normalde Kıbrıs'ta yasayan biriyim burada PC'ler pahali, o yuzden TR'ye geldigimde 2. el sistem almayi düşünüyordum. Sifira para yetmiyordu. 2. el alirsam zaten her sehirede gidemem. Param Güvende ile alacağım sari sitede o yuzden ya 2. el alayim ama korkuyorum. TR'de olsam giderim hic coktan cozebilirim belki isi ama 10 gun falan kalacağım. APU sistem dusunuyorum R5 5600G'li. 10 bine falan Teknobiyotik'de falan var, oyle kullanirim bir sure sonra ekran karti takarim oyle oynarim.
Mantıklı mı siz ne düşünüyorsunuz?

Bence mantıklı o fiyatlara. İlerde ekran kartı takarsanız iyi olur.

Burada @Caner Uncu hocam bir sistem toplamıştı. Psu'da indirim hâla devam ediyor.
Teknobiyotikde satılan 10.000₺'lik sistemi almayın sakın. Parçaları çok kötü.
Bu sisteme ileride istediğiniz ekran kartlarını takabilirsiniz. Güç kaynağından sıkıntıya kalmazsınız.

İkinci el önerilebilir ama içinizde şüphe olursa hiç girmeyin bence hazır bütçenizde varken. Bu sistem 13.000₺ ediyor. Bu şekilde alabilirsiniz bence.

Ekran kartı olarakta Rtx 4060 ve Rx 7600 takabilirsiniz. Bunların üstü darboğaz yapabilir.
2K monitörünüz varsa belki darboğazı azaltırsınız.

Asrock anakartın markası iyidir fakat eğer içinizde bir şüphe varsa 300₺ bütçeyi artırıp MSİ modeline bakılabilir.

Önerin var mı işlemci am4

R7 5700X var nasıldır
Yükseltme yapacaksanız AM5'e geçin direk.
5500, 5600 ve 5700x'in aralarında fark var ama yükseltme yapmaya değmez.
7500F'e geçince de fazla bir performans artışı olamaz ama en azından ileriye dönük bir anakart ve son üretilen bir çipli işlemci kullanacaksınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı