R5 5600G RX 6600 sistemde Witcher 3 30-35 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

DanyW

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Apacer Panther 16 GB 3200 MHz CL16
Ekran kartı
AMD Radeon RX6600
Anakart
Asus Pro A520M-C/CSM
İşlemci
Ryzen 5 5600G
Witcher 3 1080p Ultra ayarlarda 30-35 FPS civarı alıyor. İnternete baktığımda normalde 75 FPS civarında olması gerekiyor. Ayrıca FPS düşmesi da yiyorum. Sebebi nedir?

Aygıt yöneticisine gir ünlem olan aygıt varmı diye ekran kartı driverin güncel olmaya bilir kendi sitesinden güncelle sisteminde zararlı yazılım (virüs olabilir) malwarebyts ile virüs taraması yapabilirsin

Aygıt yöneticisine gir ünlem olan aygıt varmı diye ekran kartı driverin güncel olmaya bilir kendi sitesinden güncelle sisteminde zararlı yazılım (virüs olabilir) malwarebyts ile virüs taraması yapabilirsin
Hayır virüs vs. yok ve sürücüler en son sürümde.

Yeni güncelleme ile gelen Launcher'dan DirectX 12 ile açınca Ray Tracing de açılıyor, o performansı düşürmüş olabilir. RT ayarları grafik ayarlarında en üstteydi yanlış hatırlamıyorsam. + olarak DirectX 12 modunda stabilite sorunları var diye biliyorum. Ben oynarken de çok takılmalar oluyordu RT kapalı olsa bile. O yüzden DirectX 11 de oynadım yeni güncellemeden sonra. Bu çözmez ise ekran kartınız yerine işlemcinizin grafiğini kullanıyor olabilir.

Ekran ayarları çerçevesiz pencere modundaymış. Benim gibi problem yaşayan varsa kontrol edebilir.

Geri
Yukarı