R5 5600G sisteme anakart ve RAM önerisi

berkayaklar

Hectopat
Bir önceki konuda anakart ile ilgili problemini belirtmistim. Problemle uğraşmayıp yeni donanımlar alsam aşağıda belirttiğim 2 ürüne hangi anakart ve RAM'i önerirsiniz ve internetten satın almak yerine güvenilir yerlerden kendim almayi seciyorum. Sizce doğru mu? Arada fiyat farkı oluyor maalesef.

AMD Ryzen 5 5600G altı çekirdek 3.90 GHz işlemci.

MSI GeForce RTX 3060 Ventus 2X 12g OC 12 GB GDDR6 192bit DX12 Gaming.

Son düzenleyen: Moderatör:

İnternetten satın almak yerine güvenilir yerlerden kendim almayi seciyorum.
İnternetten satın almanın güvensiz olduğunu kim söyledi ki? Bugün milyonlarca kişi internetten alışveriş yapıyor. Bu kafadan çıkın lütfen. İnternet alışverişleri, saçma sapan sitelerden alışveriş yapmadığınız sürece güvenlidir.

Bu yorumunuz havada gidiyor diye uçak güvenli değildir demekten farklı değil. Mağazadan bir indirim falan olmadığı sürece hep daha pahalıya alırsınız. Bileşenler için bütçenizi belirtin.

İnce hesapdan anakart satın aldım çalışmadı ne iade edebildim ne tamir edebildim şikayetleri okuyunca bu tarz çok mağduriyet olduğunu gördüm oyuzden kendim alıyorum vatan pcden en azından birşey olduğunda karşımda muhattap oluyor başka ürünleri alıyorum tabiki internetten bütçe 6k

İnce hesapdan anakart satın aldım çalışmadı ne iade edebildim ne tamir edebildim şikayetleri okuyunca bu tarz çok mağduriyet olduğunu gördüm o yüzden kendim alıyorum Vatan PC'den en azından bir şey olduğunda karşımda muhatap oluyor başka ürünleri alıyorum tabii ki internetten bütçe 6k.

6K bütçe anakart ve RAM icin, AM4 soket icin gereksiz fazla. Atilan B550 chipset ve guzel bir 2x16 RAM alinabilir, eger istesenirse.

İnternetten alsan yine karsinda muhatap oluyor.

Bozuk bir ürün aldıysanız iade edebilirsiniz. Neden etmediniz? Müşteri hizmetlerini arayıp durum hakkında bilgi aldınız mı? Adamlar destek sunuyor sonuçta, ürünü aldınız bitti gitti yapmıyorlar. Ürün arızalı ise mecburen iade almak zorundalar zaten, almama gibi bir hakları yok. Olmadı servise gider, arıza tespit edilir ve onarılır. Siz neden tamir ediyorsunuz? Dediğim gibi muhatap var, siz bulamamışsınız.

Neyse, 6K bütçe elinizdeki sisteme göre gereksiz fazla. B450 veya B550 anakart ve 2x8 RAM alsanız işinizi görür. Madem Vatan istiyorsunuz, Vatan'dan atalım:

Günlerce ulaşamadım ,epostalarima dönüş yapılmadı yaklaşık 2 hafta hiçbir dönüş alamadim sürekli oyaladılar şikayetleri okuyunca bir çok kişi bu konuda sikayetciydi daha fazla ugrasmamistim

Yeni konular

Geri
Yukarı