R5 5600H işlemciye OC yapma

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Legion 5 laptop kullanıyorum. R5 5600H işlemcisi var. Aşırı serin çalışıyor ama laptopta gelen RAM'ler iyi olmadığından ekran kartı kullanımı düşük kalıyor. Şimdilik OC yaparak bunu azaltmak istiyorum. Ryzen Master yazılımını yüklediğimde desteklenmeyen işlemci diyerek kapatıyor.

Peki benim işlemciyi OC yapabileceğim bir seçenek var mı?
BIOS'tan ekran kartı OC yapmama izin veriyor ama işlemci için desteklenmiyor yazıyor.
3. parti bir uygulama ile ( Intel'de işe yarayan throttle stop gibi) ile yapamaz mıyım?

Laptopa OC yapma. Zaten sıcak çalışan cihazlar. OC yapınca fırına dönecek.

AMD buna destek sunmuyor ancak render gibi işlerle ilgileniyorsan güç limitini arttırabilirsin. Ekstra performans sağlar. 5000'lerde Pstates kontrol edilebiliyor mu bilmiyorum, edilebilse şansı olurdu belki. Kısacası frekans arttıramazsın, elle overclock yapamazsın ancak render gibi yoğun yüklerde güç limitini arttırıp efektif frekansları yukarı çekebilirsin.

AMD buna destek sunmuyor ancak render gibi işlerle ilgileniyorsan güç limitini arttırabilirsin. Ekstra performans sağlar. 5000'lerde Pstates kontrol edilebiliyor mu bilmiyorum, edilebilse şansı olurdu belki. Kısacası frekans arttıramazsın, elle overclock yapamazsın ancak render gibi yoğun yüklerde güç limitini arttırıp efektif frekansları yukarı çekebilirsin.
fpu testi bitsin sıcaklıklar iyi ise yapalım bari
Şu anda 83 derece sabit

Yeni konular

Geri
Yukarı