R5 5600'un nasıl sıcaklığı düşürülebilir?

Daha fazla  
BIOS ayarlarından undervolt yapmaya çalıştım, videolara baktım ama benim anakart B450 S2H, Gigabyte. Aynı ayarları bulamıyorum. Biraz cahilim bu konular da. Yardım eder misiniz?
Performans kaybetmeden, sıcaklığı düşürebilir miyim?

BIOS ayarlarından undervolt yapmaya çalıştım, videolara baktım ama benim anakart B450 S2H, Gigabyte. Aynı ayarları bulamıyorum. Biraz cahilim bu konular da. Yardım eder misiniz?
Performans kaybetmeden, sıcaklığı düşürebilir miyim?

ThrottleStop ile UV yapın.

Bunlat performans düşürmez mi? Zorla 70PS alıyorum oyunda.
Stok soğutucu kullanıyorsan işlemci aşırı ısınıp kendisini bozmamak için hızını kesiyor olabilir. Termal macun yenilemiş olsan da hem Intel'in stok soğutucuları berbat hem de i7 3770 güçlü bir işlemci. %100 sorun bundandır demiyorum ama şimdilik bundan yola çıkarak ne yapabileceğimize bakabiliriz.

Stok soğutucu kullanıyorsan işlemci aşırı ısınıp kendisini bozmamak için hızını kesiyor olabilir. Termal macun yenilemiş olsan da hem Intel'in stok soğutucuları berbat hem de i7 3770 güçlü bir işlemci. %100 sorun bundandır demiyorum ama şimdilik bundan yola çıkarak ne yapabileceğimize bakabiliriz.

Yani aslında ısınma sorunum çok ağır değil. 80 83 arasında. Undervolt deniyorum, otomatik. Curve Optimizer. Olmazsa, ısı ile oynayacağım yapacak bir şey yok. Stok soğutucu kullanıyorum da, oyun ağır oyun. Curve Optimizer deniyorum.

Yani aslında ısınma sorunum çok ağır değil. 80 83 arasında. Undervolt deniyorum, otomatik. Curve Optimizer. Olmazsa, ısı ile oynayacağım yapacak bir şey yok. Stok soğutucu kullanıyorum da, oyun ağır oyun. Curve Optimizer deniyorum.
80-83 normal değil, muhtemelen aşırı ısınmamak için hızını kesiyor.

Intel işlemcilerde O.C. veya U.V. tecrübem yok, en son Q9400'da bir şeyler denemiştim ama yıllar geçti aradan. Bu yüzden bir şey diyemem.

80-83 normal değil, muhtemelen aşırı ısınmamak için hızını kesiyor.

Intel işlemcilerde O.C. Veya u. V. Tecrübem yok, en son Q9400'da bir şeyler denemiştim ama yıllar geçti aradan. Bu yüzden bir şey diyemem.

80 83 hafif sıcak olarak kabul ediliyor AMD de. Benimki AMD. Ekran kartları gibi fazla ısınabiliyor bunlar ama biraz endişeli hissettiriyor. Voltajı ve frekansı elle ayarlıyorum şu an, bakalım sıcaklık düşecek mi

Geri
Yukarı