R5 5600X-3060 Ti Hazır Sistem Rehberi ve Seçimi

Bütçe
15000-20000
Bu konu çok güzel oldu gerçekten. Heyecanla takip ediyorum. Yasin hocam bu gidişle tıpatıp aynı sistemleri satın alacağız. Ben de efsane cuma indirimlerini beklemeye karar verdim. Battı balık yan gider artık. İndirime girmezse de sağlık olsun. Alacağınız sisteme karar verdiğinizde paylaşırsanız eğer harika olur. Sizden sonra da ben sipariş vereceğim çünkü. Harika konu ve emeğiniz için tekrardan teşekkürler.

@yasingunaydin MSI B550M Pro- VDH, MSI B550 A-PRO alman iyi olur.
Asus tarafında hangi modeller bunlara denk gelir acaba?
Bu konu çok güzel oldu gerçekten. Heyecanla takip ediyorum. Yasin hocam bu gidişle tıpatıp aynı sistemleri satın alacağız. Ben de efsane cuma indirimlerini beklemeye karar verdim. Battı balık yan gider artık. İndirime girmezse de sağlık olsun. Alacağınız sisteme karar verdiğinizde paylaşırsanız eğer harika olur. Sizden sonra da ben sipariş vereceğim çünkü. Harika konu ve emeğiniz için tekrardan teşekkürler.

Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Fikir alışverişi yaparak mantıklı ve en iyi seçimi yapmaya çalışıyoruz. Gerçekten bu konu ile ilgili acayip kafa patlatıyorum. Sürekli araştırma halindeyim. Sistemler, sistemlerdeki parçalar sürekli mercek altında ve gelişmelere göre sürekli güncelleniyor. Yeni sistemler de piyasaya çıkabilir, buna da dikkat etmek gerekiyor.

İndirimleri beklerken dolar bize ters köşe yapmazsa iyidir. An itibari ile 9, 77'yi görmüş durumda. Onlarca sistem ve parçadan seçim yapmak aşırı zor. En iyi ve maliyeti uygun parçalardan belirli standartlar oluşturup sistemleri elemem ve seçenekleri azaltmam gerekiyor ki karar verebilmem kolaylaşsın. Bakalım yolun sonunda ne olacak. Konuda yardımcı olan herkese teşekkürler. Umarım konuya daha fazla uzman kişi dahil olur ve bize karar vermemizde yardımcı olurlar.

Son düzenleme:
Ryzen 5 5600x
Asus tuf gaming B550m-E (wifisiz)
Asus dual rx6600 8G- 8gb
Kıngstom hyprex fury (2x8) 16gb
Kıngstom a2000 500gb (2200/2000) ssd
Darkflash darkair 120mm sıvısoğutma
Coolermaster td500 midtower 750w spu.
14,827
Ekran kartı olarak palit 3060ti ile de düşünüyorum ancak şimdilik rx6600 bu piyasada yeterli gibi duruyor benim için 😄
Çevre ekipmanlarını büyük cuma + eşimin anlaşmalı olduğu link üzerinden %10-20 gibi bi karla almayı düşünüyorum 😄 şuanlık:
aoc 24g2u 144hz ekran
Razer deathadder v2
Redragon fobos gw600 mouse
Hyperx cloud 2 kulaklık
Gamepower starscream klavye
4200
Hdd veya duruma göre 1tb ssd ekleme yapacagım düz hesap 20ye yayın+oyun için bir sistem olmuş olacak. Görüş ve öneriler her zaman değerlidir 🤗
umarım herşey gönlümüzce olur 🤲

Son düzenleme:
Ryzen 5 5600X.
ASUS TUF Gaming B550M-E (wifisiz)
ASUS Dual RX6600 8G- 8 GB.
Kıngstom HyperX Fury (2x8) 16 GB.
darkFlash darkair 120mm sıvısoğutma.
Cooler Master TD500 midtower 750W spu.
14,827
Ekran kartı olarak Palit 3060 Ti ile de düşünüyorum ancak şimdilik RX6600 bu piyasada yeterli gibi duruyor benim için 😄
Çevre ekipmanlarını büyük cuma + eşimin anlaşmalı olduğu link üzerinden %10-20 gibi bir karla almayı düşünüyorum 😄 şu anlık:
AOC 24G2U 144Hz ekran.
Razer DeathAdder V2.
Redragon fobos GW600 mouse.
HyperX Cloud 2 kulaklık.
Gamepower starscream klavye.
4200.
HDD veya duruma göre 1TB SSD ekleme yapacagım düz hesap 20ye yayın+oyun için bir sistem olmuş olacak. Görüş ve öneriler her zaman değerlidir 🤗
Umarım her şey gönlümüzce olur 🤲

Hocam ayrı olarak mı alacaksın yoksa hazır sistem mi bu? Ve depolama için bir şey yazılmamış. Sanırım depolama hariç 14, 8K tutuyor. RX6600'lü sistemleri çok bilmiyorum ama 3060 Ti ayarında bir kartsa 14, 8'e SSD de eklendiğinde fiyat yine de uygun gibi duruyor. Yazılan çevre birimlerinin hepsi 4200 TL tutuyorsa gayet iyi. Benim sadece monitörüm yok. 2K 144Hz bir monitör ve sistemi buldum mu tamamdır. Bir yandan dolar aldı başını gidiyor ama bir yandan da indirimlerde bir şey olur mu uygun yeni bir sistem çıkar mı bilmiyorum. Beklemek mi acele etmek mi karımıza bir şey diyemiyorum.
14 bin TL e şöyle kafama uygun bir sistem bulamadım 5600X ve 3060 Ti.

Günlerdir araştırma içindeyim tüm piyasayı elden geçirdim. 14K'ya 5600X ve 3060 Ti bulmak çok zor. Soğutucu hariç bile toplasan en az 15 tutar bence.

Hocam ayrı olarak mı alacaksın yoksa hazır sistem mi bu? Ve depolama için bir şey yazılmamış. Sanırım depolama hariç 14, 8K tutuyor. RX6600'lü sistemleri çok bilmiyorum ama 3060 Ti ayarında bir kartsa 14, 8'e SSD de eklendiğinde fiyat yine de uygun gibi duruyor. Yazılan çevre birimlerinin hepsi 4200 TL tutuyorsa gayet iyi. Benim sadece monitörüm yok. 2K 144Hz bir monitör ve sistemi buldum mu tamamdır. Bir yandan dolar aldı başını gidiyor ama bir yandan da indirimlerde bir şey olur mu uygun yeni bir sistem çıkar mı bilmiyorum. Beklemek mi acele etmek mi karımıza bir şey diyemiyorum.

Günlerdir araştırma içindeyim tüm piyasayı elden geçirdim. 14K'ya 5600X ve 3060 Ti bulmak çok zor. Soğutucu hariç bile toplasan en az 15 tutar bence.

Aynen bulamıyorum bende bakalım artık.

Ssd eklemeyi unutmusum hocam duzenledm. Ssd ile fiyat 14.800 doğrudur ama 500gb bana yeterli olmayacagı için sonradan ekleme yapabilirim ve ekran kartı yönünden başa baş değil çok aşırı bi farkda yok hocam tüm testlerini ve karşılaştrmalarını inceledim yakın değerlere sahip.

hocam r5 5600x değil ama şöyle bir sistem var görmüşsündür muhakkak.

bu sistem hakkında fikirlerini merak ediyorum. açıkçası psu ve işlemci kafamı kurcalamıyor olsa bir dakika durmam sipariş verirdim de özellikle psu beni endişelendiriyor doğrusu.

ayrıca 2k 144hz için size şu linkteki monitörü öneriyorum. yaz başında ben aldım son derece memnun kaldım.

tabi güncel döviz kuruyla birlikte maalesef ürünün fiyatı coşmuş. size önerecekken kontrol edince gördüm ve üzüldüm doğrusu.
Bir de ilaveten şu sistemi buldum. Ben de almak ve almamak arasında gidip geliyorum. Ama site ve psu çok güven vermedi bana.

Son düzenleme:
hocam r5 5600x değil ama şöyle bir sistem var görmüşsündür muhakkak.

Odağım R5 5600X ve Intel tarafında 11600K modellerinde olduğundan ayrıntılı incelediğim bir sistem değil (hatta odağım %90 5600X) ama sitede gezerken görmüştüm. Şuan stokta yok. Şuan sitede yazan fiyat sistemin stoktaki fiyatıyla aynı mıdır bilemiyorum. Bazen stokta olmayan sistemlerde alakasız fiyatlar çıkabiliyor. Aynı fiyat olduğunu varsayarsak kendi karşılaştırmalarımla eşitleyebilmek için 11400 ile 11600k arasında 1k fark olsa 14,5k. Anakart tarafında 500 fark olsa 15. PSU ve SSD ile 15,5. Fazladan yazdım. Tam bu noktada sıvı soğutma hesabı bozuyor. Diğer sistemlerde olsa en az 1k oynatır. Bazı sistemlerde sıvı soğutmasız fiyat 16k'ları buluyor. Tabi 5600X ile. Gaming.gen'de diğer siteler gibi parça değiştirme imkanı olsa işlemci, ssd ve belki anakart takviyesiyle diğer sistemlerden daha uygun bir fiyat elde edilebilirdi gibime geliyor.
Bir de ilaveten şu sistemi buldum. Ben de almak ve almamak arasında gidip geliyorum. Ama site ve psu çok güven vermedi bana.
Bu siteyi hiç görmedim ve bu siteden hiç sistem bakmadım açıkçası. Bazı eksikleri olsa da fiyatı uygun. Özellikle ekran kartı dikkat çekiyor. XPG bilinen bir marka ama PSU konusunda nasıldır bilmiyorum. Al veya alma diyemiyorum.
tabi güncel döviz kuruyla birlikte maalesef ürünün fiyatı coşmuş. size önerecekken kontrol edince gördüm ve üzüldüm doğrusu.
Bir arkadaşım daha monitör önermişti. Güncel fiyatını gördüğünde o da şaşırdı. Maalesef yapacak bir şey yok. Samsung'un bazı uygun modelleri varmış onlara bakacağım.
Ssd eklemeyi unutmusum hocam duzenledm. Ssd ile fiyat 14.800 doğrudur ama 500gb bana yeterli olmayacagı için sonradan ekleme yapabilirim ve ekran kartı yönünden başa baş değil çok aşırı bi farkda yok hocam tüm testlerini ve karşılaştrmalarını inceledim yakın değerlere sahip.
Merak ediyorum sistemi ayrı ayrı mı topladınız acaba? Ben RTX sevdasından vazgeçemiyorum 5600X ve 3060Ti değişmez parçalarım :)

Odağım R5 5600X ve Intel tarafında 11600K modellerinde olduğundan ayrıntılı incelediğim bir sistem değil (hatta odağım %90 5600X) ama sitede gezerken görmüştüm. Şuan stokta yok. Şuan sitede yazan fiyat sistemin stoktaki fiyatıyla aynı mıdır bilemiyorum. Bazen stokta olmayan sistemlerde alakasız fiyatlar çıkabiliyor. Aynı fiyat olduğunu varsayarsak kendi karşılaştırmalarımla eşitleyebilmek için 11400 ile 11600k arasında 1k fark olsa 14,5k. Anakart tarafında 500 fark olsa 15. PSU ve SSD ile 15,5. Fazladan yazdım. Tam bu noktada sıvı soğutma hesabı bozuyor. Diğer sistemlerde olsa en az 1k oynatır. Bazı sistemlerde sıvı soğutmasız fiyat 16k'ları buluyor. Tabi 5600X ile. Gaming.gen'de diğer siteler gibi parça değiştirme imkanı olsa işlemci, ssd ve belki anakart takviyesiyle diğer sistemlerden daha uygun bir fiyat elde edilebilirdi gibime geliyor.

Bu siteyi hiç görmedim ve bu siteden hiç sistem bakmadım açıkçası. Bazı eksikleri olsa da fiyatı uygun. Özellikle ekran kartı dikkat çekiyor. XPG bilinen bir marka ama PSU konusunda nasıldır bilmiyorum. Al veya alma diyemiyorum.

Bir arkadaşım daha monitör önermişti. Güncel fiyatını gördüğünde o da şaşırdı. Maalesef yapacak bir şey yok. Samsung'un bazı uygun modelleri varmış onlara bakacağım.

Merak ediyorum sistemi ayrı ayrı mı topladınız acaba? Ben RTX sevdasından vazgeçemiyorum 5600X ve 3060Ti değişmez parçalarım :)
Hocam kasa gamgaraj dan çevre ekipmanları trendyol üzerinden 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı