R5 5600X-3060 Ti Hazır Sistem Rehberi ve Seçimi

Bütçe
15000-20000
3 fanlı olan denk getiremedim açıkçası fiyatlar 17 bin tl buluyordu o zaman.

anakart bu şekilde..

işlemci stok fan yeterli gelmez mı acaba ?
Anakart fiyata göre gayet güzel. Soğutucu bence yeterli gelmez. Siz bilirsiniz yine de. Stok fanla deneyimleyip sıcaklık değerlerine göre soğutucu düşünürsünüz.

Para kalmadı vallahi birkaç ay böyle idare etmem şart 😅 hangi soğutucu önerirsiniz.

Ben de aynı sistemi sadece anakartı farklı bir şekilde aldım. 3200MHz RAM'leri 3600MHz ile değiştirebilirsin zaten çok fiyat farkı yok. Sıvı soğutucu düşünmüyorsan araştırdığıma göre şu 2 kule tipi soğutucuları buldum ben de 2-3 ay sonra bunlardan birini alacağım.

-Arctic Freezer 34 e-Sports Duo
-ID-Cooling SE-224-XT
Bu süre içerisinde biliyorsanız UV yapıp işlemciyi biraz daha soğuk tutmaya çalışabilirsiniz.

Ben de aynı sistemi sadece anakartı farklı bir şekilde aldım. 3200MHz RAM'leri 3600MHz ile değiştirebilirsin zaten çok fiyat farkı yok. Sıvı soğutucu düşünmüyorsan araştırdığıma göre şu 2 kule tipi soğutucuları buldum ben de 2-3 ay sonra bunlardan birini alacağım.

-Arctic Freezer 34 e-sports Duo.
-ID-Cooling SE-224-XT
Bu süre içerisinde biliyorsanız UV yapıp işlemciyi biraz daha soğuk tutmaya çalışabilirsiniz.

RAM'leri CL18 için değiştirmedim açıkçası sadece kasayı değiştirip dün sipariş verdim.
Birkaç aya soğutucu almak lazım beklenmedik masraf oldu.

-Arctic Freezer 34 e-Sports Duo
-ID-Cooling SE-224-XT
sizin sipariş kargolandı mı ?

Son düzenleme:
RAM'leri CL18 için değiştirmedim açıkçası sadece kasayı değiştirip dün sipariş verdim.
Birkaç aya soğutucu almak lazım beklenmedik masraf oldu.

Sizin sipariş kargolandı mı?

Hayır. Dün havale onaylandı, bugün montaj aşamasındaymış. Umarım cuma günü olmadan elime geçer de bf2042'yi onda oynarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı