R5 5600X %6 kullanımda 70 derece oluyor

MajorMOKAN

Hectopat
Daha önce böyle bir şey yoktu yeni bir anakart aldım aldığım anakart MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi takmak için kasayı tamamen söküp taktığımda başladı bu ısınma problemleri. NZXT Kraken M22 sıvı soğutma var ama Google Chrome bile girdiğimde ısı bir anda %70 oluyor CoD: Warzone giriyorum %86ya çıkıyor ısı, işlemciye zarar vereceğim diye birkaç gündür oyun falan girmiyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Not: Öncek anakart Gigabyte B450M S2H'dı ondaki ile aynı yerlere yeni anakartta taktım bütün soketleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce böyle bir şey yoktu yeni bir anakart aldım aldığım anakart MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi takmak için kasayı tamamen söküp taktığımda başladı bu ısınma problemleri. NZXT Kraken M22 sıvı soğutma var ama Google Chrome bile girdiğimde ısı bir anda %70 oluyor CoD: Warzone giriyorum %86ya çıkıyor ısı, işlemciye zarar vereceğim diye birkaç gündür oyun falan girmiyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Not: Öncek anakart Gigabyte B450M S2H'dı ondaki ile aynı yerlere yeni anakartta taktım bütün soketleri.

Söküp çıkarırken termal macun bozulmuş muhtemelen iyi bir macunla yenileyin.

Arkadaşın dediği gibi ya da soğutucuda bir sorun var. BIOS'tan çalışıp çalışmadığına bakın.

Termal macun ile alakadır sorun bir alkollü bir bezle silip tekrar yapmanız tavsiyem içerisindedir. Fazla sürmeyin yüzeyi kaplıyacak kadar yeterli olacaktır.

Soğutucunun işlemciye basan kısmında boşluk oluşmuş olabilir. Kasayı çevirince soğutucu vidaları oynamış, boşalmış vs vs olabilir. Sıvı soğutucunun sıvılarını ve devir daim yapmıyor olabilir. Isı varsa soğutucunun oturduğu kısım vidalarını kontrol edin. Hatta komple termal macunlarını yenileyerek tekrardan montaj yapın. Devirdaim i ilk önce kontrol edin ama.

Geri
Yukarı