R5 5600X 80 derece normal mi?

Normal değil. 120 ML Cooler Master liqued ile açılışta 45 derece oyunlarda maximum 60 derece. Soğutucu değiştirirsen sorunu çözersin. Derin ayarlara inmeye gerek yok. Voltaj ayarlarını düşürürsen işlemcinin Hz ayarı düşer.

Standart voltaj ayarı. Benim anakartta override olmayınca offset ayarını kullanıyorum. Atıyorum yük altında 1.35'e çıkacaksa 1.31'de kalıyor yaptığım ayarla.
Peki PBO limits i disabled yapınca Cinebench de falan güç limitine takılımıyor mu?
120 ML Cooler Master liqued ile açılışta 45 derece oyunlarda maximum 60 derece. Soğutucu değiştirirsen sorunu çözersin. Derin ayarlara inmeye gerek yok. Voltaj ayarlarını düşürürsen işlemcinin Hz ayarı düşer.
Keşke çözülse 240Mm soğutucu kullanıyorum oyunlarda genel olarak 60-68° arası. Belli başlı oyunlarda 70 i gördüm.

Peki PBO limits i disabled yapınca Cinebench de falan güç limitine takılımıyor mu?

Keşke çözülse 240mm soğutucu kullanıyorum oyunlarda genel olarak 60-68° arası. Belli başlı oyunlarda 70'i gördüm.

Ryzen Master'la programıyla açılışta kaç veriyor. 🤔 hem de 240 ML sıvı soğutucudan bahsediyoruz.

Takılıyor tabii ancak çoklu çekirdekle işim olmadığı için kapalı tutuyorum. Açık şekilde deneyince skor artıyor da benim için gerek yok.
Artan tek şey skor olmuyordur açık deneyince.:)
Ben denedim işlemci 80°gördü. Ama kendini kısmıyor işte kolay kolay.

Artan tek şey skor olmuyordur açık deneyince.:)
Ben denedim işlemci 80°gördü. Ama kendini kısmıyor işte kolay kolay.
Doğru ama zaten kullandığım soğutucu da ona göre. En ufak çoklu çekirdek işinde ısınıp fan devri artsın istemiyorum. Tekli çekirdek olayına pek etkisi olduğunu sanmıyorum. 4.85'i çok rahat sabit bir şekilde görüyorum kapalı biçimdeyken.

Yeni konular

Geri
Yukarı