R5 5600X boştayken 70 derece oluyor

Bütçe
1500

Kara Tigin

Hectopat
RAM
8x2 Corsair 3000mhz
Anakart
ASUS PRİME B450M-K
Arkadaşlar merhaba.
Forumda bu işlemcinin ısındığına dair birçok soru gördüm ve inceledim. Ama net bir cevap alabilmek için ben de sormak istiyorum. Şu anda bu işlemciyi kullanıyorum ve boştayken bile 68-70 gibi derecelerde dolaşıyor. Kendi kutusundaki fanla kullanıyorum ve termal macunu kendinden sürülüydü. Çok anlamadığım için yeterli mi bu yoksa ekstra bir şey mi almam lazım merak ediyorum. Kule tipi soğutucu tavsiyesi verenleri görmüştüm ama tavsiye edeceğiniz bir soğutucu var mıdır? Oyunlarda 90 dereceye dayanıyor tedirgin oluyorum.

Arkadaşlar merhaba.
Forumda bu işlemcinin ısındığına dair birçok soru gördüm ve inceledim. Ama net bir cevap alabilmek için ben de sormak istiyorum. Şu anda bu işlemciyi kullanıyorum ve boştayken bile 68-70 gibi derecelerde dolaşıyor. Kendi kutusundaki fanla kullanıyorum ve termal macunu kendinden sürülüydü. Çok anlamadığım için yeterli mi bu yoksa ekstra bir şey mi almam lazım merak ediyorum. Kule tipi soğutucu tavsiyesi verenleri görmüştüm ama tavsiye edeceğiniz bir soğutucu var mıdır? Oyunlarda 90 dereceye dayanıyor tedirgin oluyorum.
Stok fanla 90 derece görmemesi lazım. Fanı tam oturttunuz mu veya kasa fanları düzgün çalışıyor mu?

Stok fanla 90 derece görmemesi lazım. Fanı tam oturttunuz mu veya kasa fanları düzgün çalışıyor mu?
Kasa fanları güzel çalışıyor sorun yok diye düşünüyorum ama fan tam oturmuş mu oturmamış mı bilmiyorum.Ben montajlamadım çünkü

Soğutucuyu ya tam oturtamadın yada macunu kurumuş değiştirilmesi gerek, 90 derece normal değil.
Macunun kuruması mümkün değil daha 2 gün oldu işlemciyi alalı.Belki tam oturmamış olabilir dediğin gibi.

Kasa fanları güzel çalışıyor sorun yok diye düşünüyorum ama fan tam oturmuş mu oturmamış mı bilmiyorum. Ben montajlamadım çünkü

Macunun kuruması mümkün değil daha 2 gün oldu işlemciyi alalı. Belki tam oturmamış olabilir dediğin gibi.

Macun kuruması değil de, direkt macun olmayabilir mi?

Geri
Yukarı