R5 5600X CPU 89 derece ve donmalar oluyor

Dnz_omer

Hectopat
5 5600X stok fan.
ROG STRIX 6800.
GT502 kasam bu şekilde ama Witcher 3'e girince Full ayarlarda kasma ve ısı sorunları baş gösteriyor işlemcim 89 dereceyi falan görüyor neden böyle oluyor.
Bir de CPU için stress uygulaması var mı?

O işlemci için stok soğutucu yetersiz kalıyor. En kısa sürede iyi bir kule tipi soğutucu veya sıvı soğutma almanızda fayda var.

Stok fan o işlemci için yetersiz. Bilgisayarı ne zamandır kullanıyorsunuz.

Dark Freezer X127 işlemci soğutucusu öneririm. 125W TDP değerine sahip işlemciyi 50 derecenin üstüne çıkartmıyor.

O işlemci için stok soğutucu yetersiz kalıyor. En kısa sürede iyi bir kule tipi soğutucu veya sıvı soğutma almanızda fayda var.

Alttaki arkadaşın önerdiği iyi midir ileride Lian Li galahad alacağım ona uygun mu bir de?

Stok fan o işlemci için yetersiz. Bilgisayarı ne zamandır kullanıyorsunuz.

Anladım en yakın zamanda alırım o halde ve dünden beri kullanıyorum.

Dark Freezer X127 işlemci soğutucusu öneririm. 125W TDP değerine sahip işlemciyi 50 derecenin üstüne çıkartmıyor.

Dediğiniz soğutucu Lian Li ile uyumlu mudur uyumluysa şimdi sipariş edebilirim ve teşekkürker.

Alttaki arkadaşın önerdiği iyi midir ileride Lian Li galahad alacağım ona uygun mu bir de?

Anladım en yakın zamanda alırım o halde ve dünden beri kullanıyorum.

Dediğiniz soğutucu Lian Li ile uyumlu mudur uyumluysa şimdi sipariş edebilirim ve teşekkürker.

Ölçüleri karşılaştırmanızı öneririm çünkü kule tipi bir fan olduğu için bir hayli büyük.

Bende de 5600 var, PUBG'de 85 dereceyi görüyor ama üstüne gördüğüm kadarıyla çıkmıyor. Sanırım Ryzen Master ile UV yapacağım, soğutucu alana kadar size de tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı