R5 5600X için 900 TL soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan nowe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 1B
Konu içerisinde Wraith Prism önerilmiş. Ucuz yollu olarak en makul seçeneklerden biri. He siz daha serin bir çalışma isterseniz yine ID-Cooling SE-224-XT'nin performansı çok iyidir. Bu işlemci için 800-900 TL'lik ödemelere gerek yok.

İyi bir soğutucu mu arıyorsun? Bütçene uyuyor mu? Fiyat/performans olarak bakmana gerek yok öyleyse. Ülkede fiyat/performans olan bir ürün mü kaldı? Kullanılmış çocuk bezi bile f/p değil artık.

İyi bir soğutucu mu arıyorsun? Bütçene uyuyor mu? Fiyat/performans olarak bakmana gerek yok öyleyse. Ülkede fiyat/performans olan bir ürün mü kaldı? Kullanılmış çocuk bezi bile f/p değil artık.
Fiyattan ziyade performans bazlı bakıyorum. Evet bir bütçe yazdım ama üzerine de çıkabilirim. Serin ve sessizlik ön planda. Evet haklısınız f/p ürün şu anki şartlarda geçerliliğini kaybetmiş gibi duruyor

Konu içerisinde Arctic 34 Duo önermişsiniz ve bunun fiyatı 800 TL sınırında. Aynı konu içerisinde ID-Cooling SE-224-XT var ki fiyatı 500 TL sınırında olmasına karşın performansı daha iyi. Bunu da aşağıdaki videodan bu işlemci için görebilirsiniz. Yine standart bir kullanıcı için Wraith Prism önerilmiş ki fiyatı 300 TL'yi geçmiyor. Yani doğru yere bakarsanız güzel ürünler var. Bir Arctic kullanıcısı olarak koştur koştur bu ürüne sarılmamak gerek diyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci önemli konu da kasaya sığma konusu. 160mm geçmemeli fiyat büyüdükçe ürünlerde büyüyor sanki🤭😊
Bana yönelttiğiniz soruya cevap olarak sunduğum soğutucular kasanızla uyumlu ve fiyatları makul. Tekrar ediyorum, bu işlemci için ekstrem ödemeler yapmaya gerek yok.

Uygun fiyat arıyorsan diğer seçeneklere bak kardeşim ama birçok videoda hem daha sessiz hem daha performanslı. İşlemci farkından da olabilir arkadaş daha iyi biliyor belli ki. Wp ile şu konuştuklarımızı kıyaslamak mantıkdışı bu arada. Neyse kolay gelsin hocam

@Uchiha Shisui
siz bu konulara vakıf birisisiniz anlaşılan. Size şöyle bir soru yonelteyim. Normalde ben çok böyle bilgisayar delisi biri değilim kullandığım PC de FX8350 işlemcili belki 8-10 yıllık bir PC bana sorun çıkarmadı hiç ama hantallastigini hissediyorum. O yüzden böyle bir sistem toplama işine girdim. Param oldu parça parça aldım. Ekran kartı şu an alamam ve eski kartımı Asus r9 280 kullanacağım. İlerleyen zamanda onu da guncellerim. Asıl meselem işlemci 3600 ve 5600x de kaldım. Hayatımda keşke olmasın. İki işlemci arasında 1500₺ fark var. Uzun yıllar toplayacağım PC yi kullanmak niyetindeyim. Sonuçta cs ve valorant dışında oyunda yok. Gerisi normal kullanıcı gibi düşünürsek siz benim yerimde olsaydınız ne tercih ederdiniz?

@Uchiha Shisui
siz bu konulara vakıf birisisiniz anlaşılan. Size şöyle bir soru yonelteyim. Normalde ben çok böyle bilgisayar delisi biri değilim kullandığım PC de FX8350 işlemcili belki 8-10 yıllık bir PC bana sorun çıkarmadı hiç ama hantallastigini hissediyorum. O yüzden böyle bir sistem toplama işine girdim. Param oldu parça parça aldım. Ekran kartı şu an alamam ve eski kartımı Asus r9 280 kullanacağım. İlerleyen zamanda onu da guncellerim. Asıl meselem işlemci 3600 ve 5600x de kaldım. Hayatımda keşke olmasın. İki işlemci arasında 1500₺ fark var. Uzun yıllar toplayacağım PC yi kullanmak niyetindeyim. Sonuçta cs ve valorant dışında oyunda yok. Gerisi normal kullanıcı gibi düşünürsek siz benim yerimde olsaydınız ne tercih ederdiniz?
R5 5600X ile piyasadaki güncel tepe ekran kartlarını dahi çözünürlüğe bağlı olarak rahat rahat beslersiniz. R5 3600 ise biraz daha sınırları belirli bir işlemcidir. 5600X kadar güçlü olamaz.

Geri
Yukarı