R5 5600X için anakart önerisi

Bütçe
1500-2000
Yapılmıyor mu dedim? Sadece frekansı artırılmış bir işlemciye fazla ödemek saçma. Aynı işlemi elle 5600'e de yapabilir.

OC yapmanın benim için pek bir anlamı yok. Taş çatlasa %10 performans artışı oluyor. Ki darboğazı azaltmak için yapılması gerekir OC.

OC yapmanın benim için pek bir anlamı yok. Taş çatlasa %10 performans artışı oluyor.
5600X'in OC'li 5600'den hiç farkı yok. PBO açsa fark kapanıyor zaten.

Ki darboğazı azaltmak için yapılması gerekir OC'nin.
Yanlış. Fazla performans göz çıkartmadığı gibi OC edilebilir donanımı satın alan kullanıcının da hakkıdır.

5600X'in OC'li 5600'den hiç farkı yok. PBO açsa fark kapanıyor zaten.

Yanlış. Fazla performans göz çıkartmadığı gibi OC edilebilir donanımı satın alan kullanıcının da hakkıdır.
5600X'i savunmadım ki hocam. 5600 alsın dedim yorumumda zayen. 5600X alsa arkadaş büyük ihtimalle stok fanla kullanacak bu da daha az performans demek. Şahsen OC'de pek bir performans artışı hiç görmedim şu ana kadar. 144HZ'e yetişmesi için gördüm bir de. Ki mantıklıydı. Hakkı yok demiyorum zaten.

Anakartın FPS'e katkı sağlamadığını unutmayın.
Kalite önemlidir evet ancak bunu göz önünde bulundurarak fiyatını da ona göre seçin derim.

5600x'e de O.C yapılıyor biliyorsunuz demi? 🤣
Aralarındaki dişe dokunur tek fark frekans. Birazcık frekans için fazladan 600 lira vermek akıl karı mı sizce?
@erme Hocam'ın attığı B550-A Pro en iyi seçenek konumunda. Şu an fiyatı gayet uygun. Eğer indirimi biterse, B550M Pro VDH bakılabilir.

Benim için 10 FPS 10 FPS'dir neden kendimi bundan mahrum bırakayım?
Ya da alabilecekken 5600x daha iyiyken neden iyisi olmasın?
Bence o kadar farka gerek yok. O parayla soğutcu alınmalı. Arkadaşın sisteminde soğtma göremedim. Stok fanla 5600X kullanmak çılgınca zaten.

Benim için 10 FPS 10 FPS'dir neden kendimi bundan mahrum bırakayım?
Ya da alabilecekken 5600X daha iyiyken neden iyisi olmasın?
İkisi aynı işlemci diyorum, anlamıyorsun. Anlatmaya çalışmayacağım da. Bildiğini oku.

Aralarındaki dişe dokunur tek fark frekans. Birazcık frekans için fazladan 600 lira vermek akıl karı mı sizce?
@erme Hocam'ın attığı B550-A Pro en iyi seçenek konumunda. Şu an fiyatı gayet uygun. Eğer indirimi biterse, B550M Pro VDH bakılabilir.
Siteye yanlış girilmiş. B550M-A Pro'ya götürüyor.

600 TL nerede hocam 380TL fark var siz kazık yerden bakmışsınız sanırım az önce hesapladım çünkü. 🤣

İkisi aynı işlemci diyorum, anlamıyorsun. Anlatmaya çalışmayacağım da. Bildiğini oku.

Siteye yanlış girilmiş. B550M-A Pro'ya götürüyor.

Aynen bende fark ettim bir an :D. Dedim 2100'e B550M a peo mu olur diye. Pro VDH en mantıklısı gibi fiyatı uçmadıysa. Bir bakayım fiyatına 1800'dü en son.

Geri
Yukarı