R5 5600X için anakart önerisi

Bütçe
1500-2000
600 TL nerede hocam 380TL fark var siz kazık yerden bakmışsınız sanırım az önce hesapladım çünkü. 🤣
Kazık yerden baktığıma dair herhangi bir bilimsel makale, objektif gözlem verisi olmadığına göre bu hipotezi çürütüyorum.
Vakti zamanında 600 lira kadar farkları vardı. Ayrıca, aynı işlemcinin hız aşırtılmış versiyonuna 380 lira fazla vermek dahi saçmalıktan bir adım öteye gidemez.

Kazık yerden baktığıma dair herhangi bir bilimsel makale, objektif gözlem verisi olmadığına göre bu hipotezi çürütüyorum.
Vakti zamanında 600 lira kadar farkları vardı. Ayrıca, aynı işlemcinin hız aşırtılmış versiyonuna 380 lira fazla vermek dahi saçmalıktan bir adım öteye gidemez.
Vakti zamanında değiliz hocam şimdiki zaman üzerinden konuşalım diyerek ben de sizin hipotezinize darbe uyguluyorum.
Adamın parası vardır verir bu kimseyi ilgilendirmez. :)
İşlemciyi kafasına koymuş sizden anakart tavsiyesi istemiş işlemci istese işlemci yazardı.

Aynen öyle. Zaten bakarsanız sistemde soğutma yok. Stok fanla 5600X kullanmak az daha ekleyerek 214 XT ile 5600 kullanmaktan daha performanssız.

2300 olmuş Pro VDH. Çok saçma yerlere gidiyor bu anakart fiyatları. 1800'dü 2 hafta önce falan.

Vakti zamanında değiliz hocam şimdiki zaman üzerinden konuşalım diyerek ben de sizin hipotezinize darbe uyguluyorum.
Adamın parası vardır verir bu kimseyi ilgilendirmez. :)
İşlemciyi kafasına koymuş sizden anakart tavsiyesi istemiş işlemci istese işlemci yazardı.
Parayı verip almasıyla ne alakası var acaba? Bizi ilgilendirmezmiş bir de...
Gidip aynı işlemciye fazla para mı versin durduk yere? Gereksiz yere harcanabilecek 380 liradan kurtarmaya çalışıyoruz burada. Anakart istiyorsanız, buyurun anakart.

Parayı verip almasıyla ne alakası var acaba? Bizi ilgilendirmezmiş bir de...
Gidip aynı işlemciye fazla para mı versin durduk yere? Gereksiz yere harcanabilecek 380 liradan kurtarmaya çalışıyoruz burada. Anakart istiyorsanız, buyurun anakart.

Soğutucu ne oldu hocam :D? Sistemde soğutma yok. 214 XT alabilir arkadaş.

Soğutucu ne oldu hocam :D? Sistemde soğutma yok. 214 XT alabilir arkadaş.
O konuyu unuttuk 😅
Dediğiniz gibi 214 XT alınabilir, veya X129 fakat biraz pahalanmış.

5600x alacaksa absürt O.C'lar yapmaya gerek yok ve yapmayacaksa.
Sana önerim dostum :
1K'ya bunu alıyorsun zaten VRM soğutuculu bir anakart.
Geriye kalan 1K paranla da üzerine ekleme yapıp sıvı soğutma alıyorsun bakıyorsun keyfine.
B550'lerin bazı modellerine 2K para vermeye değmez.

5600x alacaksa absürt O.C'lar yapmaya gerek yok ve yapmayacaksa.
Sana önerim dostum :
Geriye kalan 1K paranla da üzerine ekleme yapıp sıvı soğutma alıyorsun bakıyorsun keyfine.
B550'lere 2K para vermeye değmez.
Hem overclock yapmayıp hem de sıvı soğutmaya bir ton para gömmek. İlginç bir seçim olmuş açıkçası :D
Ayrıca, B450 ile B550 anakartların arasındaki temel fark PCIe 4.0 evet fakat ilerleyen dönemlerde önemli olabilir.
Ek olarak B450 anakartların 5. nesil desteği yok, BIOS güncellemesi istiyor. 1.000 liralık bir anakartta BIOS Flashback tarzı özellikler de bulunmayacağına göre biraz uğraştıracaktır.

5600X alacaksa absürt O.C'lar yapmaya gerek yok ve yapmayacaksa.
Sana önerim dostum:
B550'lerin bazı modellerine 2K para vermeye değmez.

Fiyatını hak etmeyen bir anakart. B550M DS3H alıp SE 214 XT alabilir. Sıvı soğutmaya gerek yok 5600/5600X için.

Geri
Yukarı