R5 5600X için anakart önerisi

Bütçe
1500-2000
Hem overclock yapmayıp hem de sıvı soğutmaya bir ton para gömmek. İlginç bir seçim olmuş açıkçası :D
Ayrıca, B450 ile B550 anakartların arasındaki temel fark PCIe 4.0 evet fakat ilerleyen dönemlerde önemli olabilir.
Ek olarak B450 anakartların 5. nesil desteği yok, BIOS güncellemesi istiyor. 1.000 liralık bir anakartta BIOS Flashback tarzı özellikler de bulunmayacağına göre biraz uğraştıracaktır.
O.C yapmasına gerek yok 5600x zaten sıcak bir işlemci bunu biliyor olman gerekir.
Ayrıca boştayım şu an aşağıda sadece Launcher açık.
Ek Açıklama 2022-08-19 012830.png

Evet O.C yapılmadan çok sıcak çalışan bir işlemci değil. 🤣
Neyse ki sıvı soğutma yolda geliyor.
5600 konusuna gelecek olursak silikonu kötü bir işlemciye 380 TL kar edeceğim diye o parayı asla vermem.
5600'e güvenmiyorum.
380TL kimseyi öldürmez diye düşünen insanlardanım bazı şeyleri kafaya takmamak lazım.
BIOS update yapmak maximum 10 dakikasını alacak.
Ancak PCIe 4.0 muhabbetinize katılıyorum ama ne zaman ilerleyen dönem meçhul o arkadaşın karar vereceği bir iş.
Bu arada 380 TL fark kutulu olan işlemcileri baz alınarak söylendi bilginiz olsun.
Tray daha ucuz.

Son düzenleme:
O.C yapmasına gerek yok 5600x zaten sıcak bir işlemci bunu biliyor olman gerekir.
Eki Görüntüle 1490500
5600 konusuna gelecek olursak silikonu kötü bir işlemciye 380 TL kar edeceğim diye o parayı asla vermem.
5600'e güvenmiyorum.
380TL kimseyi öldürmez diye düşünen insanlardanım bazı şeyleri kafaya takmamak lazım.
BIOS update yapmak maximum 10 dakikasını alacak.
Ancak PCIe 4.0 muhabbetinize katılıyorum ama ne zaman ilerleyen dönem meçhul o arkadaşın karar vereceği bir iş.
Bu arada 380 TL fark kutulu olan işlemcileri baz alınarak söylendi bilginiz olsun.
Tray daha ucuz.
Sizinle daha fazla tartışmaya girmiyorum, bu dediklerinizden anlaşılıyor zaten neden girmeyeceğim. Harika ötesi F/P işlemciniz ile beraber güzel günler diliyorum size.

O.C yapmasına gerek yok 5600X zaten sıcak bir işlemci bunu biliyor olman gerekir.
Eki Görüntüle 1490500
5600'e güvenmiyorum.
BIOS Update yapmak maximum 10 dakikasını alacak.
Ancak PCI-e 4.0 muhabbetinize katılıyorum ama ne zaman ilerleyen dönem meçhul o arkadaşın karar vereceği bir iş.
Tray daha ucuz.

Stok soğutucuyla mı kullanıyorsun bu işlemciyi? 3600'ü stok soğutucuyla kullandım o da sıcak çalıştı. 560PX'im yolda ben de sana SE 234 ile testleri paylaşacağım. Bu işlemci için sıvı soğutmaya o kadar gerek yok güzel bir kule tipi al yeter zaten.

Stok soğutucuyla mı kullanıyorsun bu işlemciyi? 3600'ü stok soğutucuyla kullandım o da sıcak çalıştı. 560PX'im yolda ben de sana SE 234 ile testleri paylaşacağım. Bu işlemci için sıvı soğutmaya o kadar gerek yok güzel bir kule tipi al yeter zaten.
Evet dostum şu anlık stok soğutucu ile kullanıyorum. Ben de katılıyorum zaten siparişimi iptal ettim bir konu açtım istersen oradan tavsiyede bulunabilirsin.

Günaydın arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim, Kule tipi soğutucusu önerisi de alabilirim 5600X almayı düşüyorum farka değeceğini düşünüyorum. Anakart önerileri için teşekkürler.

Son düzenleme:
Sanırım diğer ürünü alabilirim SE 234 ARGB biraz tuzlu geldi.

Anakart olarak da sanırım GIGABYTE B550M-DS3H, 4xDDR4, 2x M.2, HDMI, DVI, AM4 Soket Anakart bunu almaya karar verdim eğer son bir değişiklik olupta alırsam MSI B550M-A PRO Amd B550 Soket AM4 DDR4 4600(O.C.) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu almayı düşüneceğim. Yorumlar için cidden teşekkürler arkadaşlar.

DS3H'a öncelik verin a Pro çöp bir anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı