R5 5600X için en iyi performans ayarları

Killua0

Decapat
Merhaba. R5 5600X işlemciye sahibim ve bu işlemciden alabildiğim maksimum verimi almak istiyorum. Bunun için overclock vs. hangi ayarları önerirsiniz? Cidden BIOS hakkında 0 bilgiye sahibim desem yeridir. Önerdiğiniz veya şunu mutlaka yapmalısın dediğiniz ayarları görsel ile desteklerseniz veya anlaşılır bir dille adım adım özetlerseniz çok mutlu olurum. Bazı forumlarda işlemcinin 4.8 GHz hızlara kadar çıkabilidiğini duydum.
Sistem özelliklerim:
ASUS RTX 3070.
AMD R5 5600X.
Adata 3200 MHz 2x8 GB RAM.
500GB SSD.
1TB hard disk.
Windows 10 22H2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda maksimum performansı elde etmek için hocam. Genel olarak FPS oyunları oynuyorum.
XMP açmanız yeterli hocam BIOS'tan. Nasıl açacağınızı bilmiyorsanız yardımcı olurum.

XMP açmanız yeterli hocam BIOS'tan. Nasıl açacağınızı bilmiyorsanız yardımcı olurum.
Bir de AMD Ryzen Master üzerinden Curve Optimizer yapabilirsiniz.

XMP(ASUS anakartlarda D.O.C.P) ve ReSize Bar açabilirsin. İşlemci için Manuel OC yapmaya pek gerek yok, PBO açıp +200 MHz verebilirsin. Curve Optimizer kısmından All Core, Negative seçip 10 girebilirsin safe bir değer olarak.
Hocam tam emin değilim ama sanırım dediğiniz ayaları buldum. All core için ryzen master ile yaptığımda -30 değer girmişti program All Core da. Bir de PBO limits yazan yeri nasıl yapayım? Motherboard şuan.

Hocam tam emin değilim ama sanırım dediğiniz ayaları buldum. All core için ryzen master ile yaptığımda 30 değer girmişti program All Core da. Bir de PBO limits yazan yeri nasıl yapayım? Motherboard şuan.

Motherboard olarak kalabilir. CO'da -30 girersen ya stabil olmaz ya da işlemci frekans kısar. 5000 serisinde -30 imkansız değer kabul ediliyor.

Tamamdır her ikinize de geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz gece gece uğraştırdım sizleri. CO için -20 ve -10 değerlerini deneyip sistem performansına göre ikisinden birini tercih edeceğim. Ayrıca bu ayarları yaptığımda işlemcim 4.8mhz de çalışır mı?

Geri
Yukarı