R5 5600X için kule tipi fan önerisi

hava soğutmanın sıvı soğutmadan daha iyi olduğunu hiç düşünmemiştim.
Çoğu insan da bunu anlamak istemiyor aralarındaki tek fark biri havayla soğutuyor diğeri suyla taşıyıp yine havayla soğutuyor.

İşlerine geliyorsa 240mm kule fan ve sıvı soğutma ile 4 saat test yapsınlar bakalalım sıvı soğutmadan eser kalıyor mu :D

İlk 20Dk daha serin çalışması kimin umrunda, sanarsın 20dk oyun oynuyoruz.

Merak edersen şu videoyu izlemeni öneririm, özel server sistemleri yapan firmanın sıvı soğutmalar hakkındaki yorumu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maalesef sponsor oldukları için böyle oldu hava soğutmanın sıvı soğutmadan daha iyi olduğunu hiç düşünmemiştim.
Öyle değil zaten, zaman bakımından yapılan incelemelerde elbet birkaç santigrat yukarı çıkıyor Sıvı sistemlerde, bu yine radyatörün kalitesi, ürünün markasıyla, fanların kalitesi ve kasanın hava akışı tasarımıyla etkili.

Yoksa dev işlemci soğutucusu firmalar neden hem air hem liquid ürün üretsinler? Hava yeterli olsaydı tüm firmalar hava üretirdi.

Bu alanda konunun tek istisnası firma Noctua vardır Hava Soğutma grubunun kralıdır. https://noctua.at/en/products/cpu-cooler-retail

Ancak testlerde üst segment 280,360mm sıvı performansına erişemediği görülmektedir. (Kraldır dedik, neredeyse kafa kafaya değerler.)

Bende ekran kartı düşük puan mı alıyor anlayamadım, sizde Cinebench R24'te ekran kartı kaç puan alıyor?

Eve gidince bakıp atarım size puanını.

Bende ekran kartı düşük puan mı alıyor anlayamadım, sizde Cinebench R24'te ekran kartı kaç puan alıyor?

Adsız.png

FurMark daha iyi olur diye düşündüm Cinebench R24'te bulamadım ekran kartı testini sıcaklık ne kadar zorlasamda 62 dereceleri geçmiyor RX6700 XFX modeli.

Son düzenleme:
Eve gidince bakıp atarım size puanını.

Eki Görüntüle 2027923

FurMark daha iyi olur diye düşündüm Cinebench R24'te bulamadım ekran kartı testini sıcaklık ne kadar zorlasamda 62 dereceleri geçmiyor RX6700 XFX modeli.

Geri
Yukarı