R5 5600X için Kule Tipi Soğutucu vs Sıvı Soğutma

GodMode

Kilopat
Yer
Winden
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar.

5600X işlemci ile birlikte Snowman T6 Ultra soğutucu elimde bulunmakta. Montajı yapmadan önce T6 soğutucunun O.C yapılmış bir 5600X işlemcisini kaldıramayacağını düşündüğüm için yeni soğutucu alana kadar eski işlemcimle devam etmek istiyorum (Ryzen 5 2600).

İşlemciye O.C yapacağım. Bu sebeple uygun fiyatlı 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde bir soğutucu arayışına girdim. Kule ya da sıvı fark etmez hangisi daha performanslı olursa o benim için daha önemli. Ses konusu hiç önemli değil. Duruma göre bütçemi 1000 TL'den yukarı çıkartabilirim. Önerilerinizi bekliyorum hepinize saygılar sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.hepsiburada.com/cooler-...f-Empk75brKJEsqm8yRoCP8wQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Buna bakabilirsiniz aynı işlemcide kullanıyorum. İndirimde diye attım.
V1 modeli çok sıkıntılı bir model. V2 nispeten daha iyi ama 1000 TL bandında en iyi sıvı soğutuculardan bir tanesi PF240 modelidir.

V1 modeli çok sıkıntılı bir model. V2 nispeten daha iyi ama 1000 TL bandında en iyi sıvı soğutuculardan bir tanesi PF240 modelidir.

Hocam V2 modeli diye attım da yanlışlık olmuş ben de V2 modeli var mis gibi.

Kule tipi üst seviye soğutucular da iş görür ama bence Ryzen 5000 serisiyle sıvı soğutma elzem olmuş. Spike denen ani frekans ve voltaj değişimlerinde sıvı soğutmalar daha hızlı tepki veriyor. Silverstone PF240 da olur, benim tercihimse Arctic Liquid Freezer 240mm olurdu.

Amazon Almanya üzerinden geliyor 970 TL'ye. 1 haftayı bulabilir tabii gelmesi. TR'de ARGB olanı var mı bilmiyorum, RGB'siz olanları da daha pahalı.

https://www.hepsiburada.com/cooler-...f-Empk75brKJEsqm8yRoCP8wQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Buna bakabilirsiniz aynı işlemcide kullanıyorum. İndirimde diye attım.
İncelemelerine bakayım teşekkürler.

Kule tipi üst seviye soğutucular da iş görür ama bence Ryzen 5000 serisiyle sıvı soğutma elzem olmuş. Spike denen ani frekans ve voltaj değişimlerinde sıvı soğutmalar daha hızlı tepki veriyor. Silverstone PF240 da olur, benim tercihimse Arctic Liquid Freezer 240mm olurdu.

Amazon Almanya üzerinden geliyor 970 TL'ye. 1 haftayı bulabilir tabii gelmesi. TR'de ARGB olanı var mı bilmiyorum, RGB'siz olanları da daha pahalı.
Dediğiniz gibi voltaj dalgalanması can sıkıcı bir durum. Arctic Liquid Freezer 240mm soğutucunun da incelemelerine bakacağım. RGB olup olmaması çok önemli değil, hiç olmasa da olur. Teşekkürler.

Teşekkür ederim. Bu attığınız V2 modeli mi?

İncelemelerine bakayım teşekkürler.

Dediğiniz gibi voltaj dalgalanması can sıkıcı bir durum. Arctic Liquid Freezer 240mm soğutucunun da incelemelerine bakacağım. RGB olup olmaması çok önemli değil, hiç olmasa da olur. Teşekkürler.

Teşekkür ederim. Bu attığınız V2 modeli mi?

Hayır bu Silver stone, V2 modeli ise Cooler Master ML240 V2. Ama tavsiyem Silver Stone PF240 ya da Arctic Liquid modeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı