R5 5600X için maksimum 1000 TL soğutucu önerisi

Eğer illa bütçeyi kullanayım diyorsan biraz daha ekle ve bunu al. Ancak SE-214-XT alıp devam edebilirsin o işlemciyi 50 derece tutuyor.

Ha ne var attığımı alırsan bu işlemciden daha iyi olan işlemcilerin bir çoğunu sorunsuz soğutursun.
Demin belirttiğim gibi ID-COOLING SE-224-XTS Kule Tipi İşlemci Soğutucu bunu aldım umarım buda yeterli olur

bios olaylarına hiç girmediğim için riske atmadan direkt ID-COOLING SE-224-XTS Kule Tipi İşlemci Soğutucu siparişi geçtim. Umarım yeterli olur bu işlemci için
Yeterli olacaktır. Yanına bir de kaliteli termal macun almalısınız. mx4 piyasada bulabileceğiniz uygun ve performanslı macunlardan biridir.
Her halükarda BIOS kurcalamanız gerekebilir. Fan hız ve sıcaklık noktalarını belirlemeniz gerekecek. Zor değil, biraz kurcalayarak bulabilirsiniz. Youtube üzerinde videolar da var.

Yeterli olacaktır. Yanına bir de kaliteli termal macun almalısınız. mx4 piyasada bulabileceğiniz uygun ve performanslı macunlardan biridir.
Her halükarda BIOS kurcalamanız gerekebilir. Fan hız ve sıcaklık noktalarını belirlemeniz gerekecek. Zor değil, biraz kurcalayarak bulabilirsiniz. Youtube üzerinde videolar da var.
Çok teşekkürler onu da alıyorum hemen sıcaklık hala 80 dereceleri geçerse bios kurcalarım dediğiniz gibi videolara bakarak.
Tekrardan teşekkürler

Bu soğutucuyu almak isteyenler için paylaşıyorum. Oda sıcaklığı 28-30 derece ( hem hatay bir de üzerine konteyner ) ekteki resimde %100 yük altında 10 dakika geçirdikten sonra ortalama sıcaklık mevcut maksimum değerler gözükmüyor ama 67 derece gördüm bir ara.
1.5 saatlik oyun tecrübesinin ardından 72 dereceyi gördüm orada sabit kaldı. Stok soğutucu ile SS almadım maalesef hiç, ama aynı oyunda neredeyse girer girmez 80 ile başlıyor 92-93 dereceye kadar çıkıyordu 5-6 dakika içinde ( Aynı kayıt dosyasını açıp aynı ortamda test ettim kendimce ). Ortalama 20 derece bir iyileşme sağlanmış gibi gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    140,2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı