R5 5600X için sıvı soğutucu önerisi

240 mm radyatör yerine 280 mm veya daha verimli 360 mm takabilirsin. Bende kullanıyorum F/P ürünü. İleride daha güçlü bir işlemciye geçersen tekrar ürün satın almaktan kurtarır.

240 mm radyatör yerine 280 mm veya daha verimli 360 mm takabilirsin.

280mm galiba kasasına sığmıyor. 360mm alınabilir, fakat bu attığınız ürünü önermiyorum. Forumda pompa sesi sıkıntısı çeken bir kaç kişi gördüm.

Kasanın ölçülerine baktım üst tarafa 280 mm takılabiliyor. Pompa sesi yok fakat fanlar son devire çıkınca haliyle ses oluyor. Pompa sesi yanlış montajdan kaynaklanıyor. Bilinenin aksine ön tarafa 360 mm radyatör takarken borular alt kısma gelecek şekilde montaj yapılırsa hava boşluğu üst taraftaki hazneye birikir su ve pompa sesi olmaz.

Son düzenleme:
Kasanın ölçülerine baktım üst tarafa 280 takılabiliyor. Pompa sesi yok fakat fanlar son devire çıkınca haliyle ses oluyor.
1653391903040.png

Sitesinde üst kısım için yer olduğunu söylemiyor.

Alt taraftaki notu okumamışsın. "Fanlar yerine isteğe bağlı radyatörler monte edilebilir." diye not düşmüşler.
Şimdi gördüm. O zaman bu arkadaş hiç düşünmesin şunu alsın :

Ama üst tarafa sığacak mı diye önceden ölçmek lazım. Arctic'in radyatörleri daha kalın oluyor.

Yorumlarınız icin teşekkür ederim benim alttığım ürün amazon fiyatı yüksek tr fiyatı düşük oldu icin attım bütçe olarak bi sıkıntım yok kasama uysum perfermansı yüksek olsun istiyorum ön panaldeki fanları üst kısıma alıp ön panele montajda yapanilirim

Geri
Yukarı