R5 5600X için sogutucu tavsiyesi

strucklieben

Picopat
Daha fazla  
Sistem donanımlarım şu şekilde:
R5 5600X stok fan.
ASUS RTX 3060 Ti Dual mini V2.
ASUS TUF B450M Plus 2 anakart.
Kingston Hyper X furry 2x8 GB RAM.
Corsair Carbide Spec Delta 650W 80+ kasa.

CS:GO gibi agir olmayan oyunlarda bile 80 dereceyi goruyor islemci. İlk defa sogutucu alacağım, benim sistemime kasama uyumlu bir sogutucu bulabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe verirsen neden olmasın? Kasanın hava akışı da çok iyi değil bu arada. Raijintek Ponos hazır indirimde iken bütçe oluşursa alabilirsin, biraz daha düşer sıcaklıklar.

500TL lik bir butce yeterli olur mu? Kasanın hava akışı iyi değil demişsiniz, tekrar kasa alıp kurulum maliyetine ve zahmetine girmek istemiyorum. İyileştiremez miyiz? Gerekirse bütçeyi 1000TL de yapabilirim yeter ki kesin net sonuç versin

500TL'lik bir bütçe yeterli olur mu? Kasanın hava akışı iyi değil demişsiniz, tekrar kasa alıp kurulum maliyetine ve zahmetine girmek istemiyorum. İyileştiremez miyiz? Gerekirse bütçeyi 1000TL de yapabilirim yeter ki kesin net sonuç versin.

Oldu bence :)

Oldu bence :)

Hocam kasa işine hiç girmek istemiyorum, parçaları sök, tak, eski kasayı satmakla ugraş vs. Ona vereceğim paraya kasaya ekstra fan ekleyemez miyim acaba?
Sıvı soğutma daha iyi olur mu? Yoksa linklerdeki hava soğutmalar yeterli mi? Almışken RGB almak istiyorum ama RGB içinde performanstan ödün vermem, ona göre bir şey bulsak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kasa işine hiç girmek istemiyorum, parçaları sök, tak, eski kasayı satmakla ugraş vs. Ona vereceğim paraya kasaya ekstra fan ekleyemez miyim acaba?
Sıvı soğutma daha iyi olur mu? Yoksa linklerdeki hava soğutmalar yeterli mi? Almışken RGB almak istiyorum ama RGB içinde performanstan ödün vermem, ona göre bir şey bulsak?

Ekstra fan çok işe yaramaz kasada hava sirkülasyonu iyi olmadıktan sonra, havayı döndürürsün sadece. Kasa işlerine bulaşmak istemezsen ve kasaya sığacağına eminsen Fuma 2 alabilirsin.

Hava soğutmalar gayet yeterli. Zaten bütçeniz iyi sıvı soğutmalar için yetersiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı