R5 5600X için sogutucu tavsiyesi

Sıvı soğutma daha iyi olur mu? Yoksa linklerdeki hava soğutmalar yeterli mi? Almışken rgb almak istiyorum ama rgb içinde performanstan ödün vermem, ona göre bir şey bulsak

Hava soğutma yeterli, sıvı soğutmalar bütçeni çok aşıyor.

Asus x550JK laptop'um var. Klavyesinde bazı tuşlar çalışmıyor. Klavye alıp takıp, işlemci macununu yenilettim mi satışa hazır olacak. eğer halledebilirsem sıvı soğutma da alabilirim hocam ama mühim olan performans dediğim gibi. Bide bazen kasadan tızzzt tızzzt diye ses geliyor ekran kartindan mi islemciden mi guc kaynagindan mi bilmiyorum

ASUS X550JK laptopum var. Klavyesinde bazı tuşlar çalışmıyor. Klavye alıp takıp, işlemci macununu yenilettim mi satışa hazır olacak. Eğer halledebilirsem sıvı soğutma da alabilirim hocam ama mühim olan performans dediğim gibi. Bir de bazen kasadan tızzzt tızzzt diye ses geliyor ekran kartindan mi islemciden mi guc kaynagindan mi bilmiyorum.
Coil whine gibi. Sorun teşkil etmiyor.

Sıvı soğutma olarak bunu tercih edebilirsiniz:

Hocam internette bayağı araştırdım. fuma 2 gerçekten kafama yattı hep olumlu yorumlar okudum. Ancak kasama uyar mı? Metre ile ölçme şansım var, nasıl ölçüm yapmalıyım? Bir de fuma 2 ile aynı performansı veren RGB olan bir fan var mıdır?

Hocam internette bayağı araştırdım. fuma 2 gerçekten kafama yattı hep olumlu yorumlar okudum. Ancak kasama uyar mı? Metre ile ölçme şansım var, nasıl ölçüm yapmalıyım? Bir de fuma 2 ile aynı performansı veren RGB olan bir fan var mıdır?

Fuma 2 çift kule olduğu için zor, sıvı soğutma lazım.

Kasayı Google Amca'da aratarak Corsair'in sitesinden örneğin "maksimum CPU yüksekliği" ya da "max/maximum CPU height" değerine bakabilirsin. Fuma 2'nin yüksekliği 155mm, eğer destek bundan büyük ise sığar kasaya.

Geri
Yukarı