R5 5600X için tek fanlı sıvı soğutma tavsiyesi

AlphaZeo

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Tercüman
Merhaba arkadaşlar,

R5 3600'den R5 5600X'e geçmeyi düşünüyorum.(açık dünya ve devasa çok oyunculu oyunlar oynadığım için daha güçlü işlemci lazım.)

Kasamda yer olmadığı için çift fanlı sıvı soğutma alamıyorum. Aynı zamanda stok fan ile de kullanmak istemiyorum. Kule tipi fanlar ise çok çağ dışı durduğundan hoşuma gitmiyor. Bana stok soğutucudan daha iyi soğutacak tek fanlı sıvı soğutma tavsiyesi verebilir misiniz? F/P ürünü arıyorum.

NZXT'nin 120mm'lik bir sıvı soğutucusu var. RGB'si yok ama tavsiye ediliyor. 600 TL bandında idi. Ona bakabilirsiniz.

Bu arada kule tipi soğutuculara ön yargılı olmayın. Kaliteli birçok kule tipi soğutucu, 120mm sıvı soğutucudan daha iyi soğutuyor.
Evet haklısınız. Çok daha iyi soğutan kule tipi soğutucular var. Fakat ben performanstan dolayı değil görünüşünü sevmediğim için istemiyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Evet haklısınız. Çok daha iyi soğutan kule tipi soğutucular var. Fakat ben performanstan dolayı değil görünüşünü sevmediğim için istemiyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Temiz Wraith Prism alabilirsin hoş bir görüntüsü var oldukça iyi 120mm ile aynı soğutma performansını verecektir.

Temiz Wraith Prism alabilirsin hoş bir görüntüsü var oldukça iyi 120mm ile aynı soğutma performansını verecektir.

Bu sanırım işlemcinin içerisinden çıkan stok soğutucu. Çünkü aynısı ryzen 9 işlemcimin kutusundan çıktı. Bugün 240 sıvı soğutucu aldım, çok fazla düşünüyordum bu masrafa değermi diye ama aldıktan sonra kesinlikle gerekiyormuş. Tek problem Stok soğutucuma göre daha fazla ses var
Ayrıca stok soğutucumun rengi ve görünüşü kasada çok şık duruyordu, aramıyor değilim.

Son düzenleme:
Bu sanırım işlemcinin içerisinden çıkan stok soğutucu. Çünkü aynısı Ryzen 9 işlemcimin kutusundan çıktı. Bugün 240 sıvı soğutucu aldım, çok fazla düşünüyordum bu masrafa değer mi diye ama aldıktan sonra kesinlikle gerekiyormuş. Tek problem stok soğutucuma göre daha fazla ses var.
Ayrıca stok soğutucumun rengi ve görünüşü kasada çok şık duruyordu, aramıyor değilim.

Evet stok soğutucu fakat kule tipi RGB ışıklı falan oldukça hoş bir soğutucu yalnız 5000 serisinde bu soğutu verilmiyor diye biliyorum en son 3000 serisinde mevcuttu 240mm tabii ki de fark yaratacaktır.

Bu sanırım işlemcinin içerisinden çıkan stok soğutucu. Çünkü aynısı ryzen 9 işlemcimin kutusundan çıktı. Bugün 240 sıvı soğutucu aldım, çok fazla düşünüyordum bu masrafa değermi diye ama aldıktan sonra kesinlikle gerekiyormuş. Tek problem Stok soğutucuma göre daha fazla ses var
Hocam 4 RAM slotunda RAM takılı iken Wraith Prism montajı yapılır mı rahat? RAMlere temas eder mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı