R5 5600X ile B550M S2H uyumlu mu?

Örneğin 3.7 default gelen işlemci hızını 4.6 ya çıkarmama gerek yok mu? Ya da bu anakartla rahatlıkla çıkarabilir miyim?

3.7 taban hızı, sen BIOS ayarlarından CPB kapatmadığın sürece işlemci kendisini otomatik olarak 4.6 Ghz hızına atacaktır gerekli yerlerde. Tabii üzerine bir soğutucu alırsan iyi olur, stok fana bel bağlanmaz.

3.7 taban hızı, sen BIOS ayarlarından CPB kapatmadığın sürece işlemci kendisini otomatik olarak 4.6GHz hızına atacaktır. Tabii üzerine bir soğutucu alırsan iyi olur, stok fana bel bağlanmaz.

Teşekkür ederim tercihimi B550'den yana kullanacağım. Soğutucuyu yaklaşık 1-2 ay içinde alacağım, beni bu süre zarfında stok soğutucu üzer mi?

Teşekkür ederim tercihimi B550'den yana kullanacağım. Soğutucuyu yaklaşık 1-2 ay içinde alacağım, beni bu süre zarfında stok soğutucu üzer mi?

Biraz kafa ütüler ama tehlikeli sıcaklıklara pek ulaşacağını sanmıyorum günlük kullanım ve oyunlarda. Bu sürede 4.6Ghz turbo hızına değil de ne bileyim 4.4Ghz turbo hızına atabilir kendisini sıcaklıklar biraz yükselirse, o kendisini dengeler. 5600X'in çekirdek gücü yüksek olduğundan biraz düşük frekans seni olumsuz etkilemez. Kullanırken bir sıkıntın olursa buradan konu açarsın yine.

Biraz kafa ütüler ama tehlikeli sıcaklıklara pek ulaşacağını sanmıyorum günlük kullanım ve oyunlarda. Bu sürede 4.6GHz Turbo hızına değil de ne bileyim 4.4GHz Turbo hızına atabilir kendisini sıcaklıklar biraz yükselirse, o kendisini dengeler. 5600X'in çekirdek gücü yüksek olduğundan biraz düşük frekans seni olumsuz etkilemez. Kullanırken bir sıkıntın olursa buradan konu açarsın yine.

Teşekkürler, soğutucu önerin var mı? 1000 lirayı aşmazsa sevinirim.

Stok soğutucu ortalama 70 derecen aşağı açılmıyor. Oyun içi 80 derece çıkıyor. Bir tane 120 ML Cooler Master liqued aldım açılışta 43 derecede açılıyor. Oyun içi 55 civarı geziyor. Daha büyük sıvı soğutucular biraz daha aşağı çekebilir sıcaklığı. 50-100 TL gibi bir rakam fark ettiği için sıvı soğutucu tercih ettim. Güle güle kullan.

Stok soğutucu ortalama 70 derecen aşağı açılmıyor. Oyun içi 80 derece çıkıyor. Bir tane 120 ML Cooler Master liqued aldım açılışta 43 derecede açılıyor. Oyun içi 55 civarı geziyor. Daha büyük sıvı soğutucular biraz daha aşağı çekebilir sıcaklığı. 50-100 TL gibi bir rakam fark ettiği için sıvı soğutucu tercih ettim. Güle güle kullan.

Hocam kasam Cooler Master Masterbox TD500, ID-Cooling SE-224-XT beni rahat bir şekilde idare eder mi?

Hocam kasam Cooler Master Masterbox TD500, ID-Cooling SE-224-XT beni rahat bir şekilde idare eder mi?

Bu soğutucu hakkında bilgim yok. Hava soğutucu hakkında şöyle bir soğutucu düşünmüştük arkadaşımla. YouTube inceleme videolarına bakmanı tavsiye ederim. Ne desem yalan olur.

Geri
Yukarı