R5 5600X ile MPG B550 Gaming Plus uyumlu mudur?

onurookie

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

R5 5600X işlemcimi yeni aldım.

Bunun içinde uygun bir anakart arayışındaydım.

Biraz araştırma ile MSI MPG B550 Gaming Plus DDR4 4400 MHz anakartı tercih ettim fakat sitesinde Ryzen 9'a kadar desteklediğini söylüyor. Ryzen 5 5600'ü alıp taktığımda direkt çalışır mı, yoksa BIOS güncellemesi mi yapmam gerekli?

Not: Bu arada anakartta Flash BIOS desteği mevcut. İşlemcisiz BIOS update yapabilirim. Bilen anlayan birileri yorum yaparsa memnun olurum.

5600X ile uyumlu çalısır. Cogu B550 Anakartlar 5. nesil Ryzen işlemcileri calıstırması ıcın güncellenerek piyasaya sürülür.

BIOS FlashBack için FAT32 formatında USB bellegi formatlamalısınız.
Ardından MSI sitesinden kendi anakartınıza uyumlu BIOS dosyasını indirin.
İsmini MSI.ROM olarak değiştirip USB nin içine atın. Daha sonrasında anakart girişlerinde ki genelde Anakart Ayna Plakasında beyaz yer ile işaretlenmiştir USB yi oraya takın.
Ardından BIOS FB tusuna basarak ıslemı basladın.
Isık yanıp sonmeye baslayacaktır sondukten sonra BIOS güncellenmıs olacaktır.

BIOS FlashBack için sadece 24 pin güç baglantısı yapmanız yeterli olacaktır.

Uy
Merhaba arkadaşlar.

R5 5600X işlemcimi yeni aldım.

Bunun içinde uygun bir anakart arayışındaydım.

Biraz araştırma ile MSI MPG B550 Gaming Plus DDR4 4400 MHz anakartı tercih ettim fakat sitesinde Ryzen 9'a kadar desteklediğini söylüyor. Ryzen 5 5600'ü alıp taktığımda direkt çalışır mı, yoksa BIOS güncellemesi mi yapmam gerekli?

Not: Bu arada anakartta Flash BIOS desteği mevcut. İşlemcisiz BIOS update yapabilirim. Bilen anlayan birileri yorum yaparsa memnun olurum.
Uyumlu.

Geri
Yukarı