R5 5600X işlemci 80 dereceye ulaşıyor

TursuG

Centipat
Daha fazla  
RAM
XPG TUF 3200MHz
Anakart
B450MK-II
Merhaba, işlemci modelim R5 5600X ve Cooler Master masteliquid V2 240 ve ASUS TUF GT301 kasa ile soğutma dikey şekilde kullanıyorum.
Ancak bazen işlemci ısısı 78 hatta 80 dereceye ulaşıyor. Bakır yüzey temas etmese aşırı ısıdan kapanacağını düşüyorum ama sıvı bir soğutma ile bu kadar yüksek ısı seviyesi normal mi?

Anormal bir durum biraz eagle paw ın dediği gibi o jeletini çıkardınızmı onu kontrol edin yaşadınız şehirde önemli eğer Adana gibi yerlerde yaşıyorsanız normal sıcaklık değerleri ama nispeten soğuk bir yerde bu değerler biraz sıkıntı bir de hiçbir şekilde sorun çözülmesse voltaj düşürme işlemi yapabilirsiniz çok etkili bir çözümdür.

80 derece de kapanma ihtimalı çok düşük zaten. Ekran kartı sıcaklık değerleri nasıl? Ve ekran kartı modelin nedir?
RX6700XT

Bu işlemcinin stok soğutucuyla gördüğü değerler bunlar normalde. İşlemciye temas eden yüzeydeki plastiği çıkardınız mı?
aslında çıkardım ama dikey soğutma performans düşürür demişlerdi bu kadar düşüş olur mu?

Anormal bir durum biraz eagle paw ın dediği gibi o jeletini çıkardınızmı onu kontrol edin yaşadınız şehirde önemli eğer Adana gibi yerlerde yaşıyorsanız normal sıcaklık değerleri ama nispeten soğuk bir yerde bu değerler biraz sıkıntı bir de hiçbir şekilde sorun çözülmesse voltaj düşürme işlemi yapabilirsiniz çok etkili bir çözümdür.

Kocaeli'de yaşıyorum.

Sistemim 2K bir sistem olduğu halde ben 1080P çözünürlükte oynuyorum bu bir sorun yaratır mı?

Kısa vadede yapılabilecek en etkili şey sıvı soğutmayı kasanın üstüne takıp, kaliteli bir termal macun sürmek. Eğer o zaman da aynısı olursa sıvı soğutmada bir sorun var demektir. 5600X aşırı ısınan bir işlemci değil çünkü. Ortalama bir kule tipiyle bile rahatça soğutulabiliyor.

Kısa vadede yapılabilecek en etkili şey sıvı soğutmayı kasanın üstüne takıp, kaliteli bir termal macun sürmek. Eğer o zaman da aynısı olursa sıvı soğutmada bir sorun var demektir. 5600X aşırı ısınan bir işlemci değil çünkü. Ortalama bir kule tipiyle bile rahatça soğutulabiliyor.
ne yazık ki kasam sadece ön tarafa soğutucu destekliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı