R5 5600X overclock değerleri iyi mi?

Manuelde 4.800 MHz ne kadar voltaj verirsem vereyim stabil olmuyor. CO ile 4.850 MHz gördüğüme dua edeyim artık. Cidden ilk üç çekirdek (0, 1 ve 2) berbat, Core 2'de berbat -17 ama core 0 ve 1 kadar değil. En iyi üç çekirdek 3, 4 ve 5. Core 3 ve 4 -30, 5 ise -27 ofsete sahip. Arada bildiğin uçurum var. Harbiden şans işi bu silikon kalitesi.

Eki Görüntüle 2027487

En iyi güç ayarlarını sonucu anakartın kendisi veriyor, CPU-Z sonuçlar bu şekilde.
Hocam selam tekrardan. Değerler bu şekilde. Ben PBO açarsam direkt 500,200,220 yapıyorum. Curve Optimizer -15 hepsi ve +200 MHz şeklinde.

Görsel manual oc ve ısı değerleri. F12'ler %80 ayarında 1280RPM civarı.
Ekran görüntüsü 2023-11-23 204005.png

Ek olarak benchmark modu.
cpuz.png

@Timsah Faruk hocam sizin silikon fena değil. Güzel sonuçlar fakat bence biraz daha iyi olabilir gibime geliyor. All Core Negatif -15 yerine Per Core yaparak Core Cycler ile her çekirdeğe uygun voltajı bulursanız daha verimli olur bence. Core Cycler Pime95 tabanlı bir program, çekirdek başı ofset girdikten sonra bu test ile kararlılık testi yaptım ve konu başındaki işlemcim için en uygun ofsetleri buldum. Sizdeki silikonun daha iyi olduğu belli. Verimli çekirdekleri daha az voltajla stabil çalıştırırsanız performans şüphesiz artacaktır. Tek eksi yönü 50 MHz yavaş olacak ama bence buna değer. @Canaytekinn aynı şey sizin için de geçerli.

@Timsah Faruk hocam sizin silikon fena değil. Güzel sonuçlar fakat bence biraz daha iyi olabilir gibime geliyor. All Core Negatif -15 yerine Per Core yaparak Core Cycler ile her çekirdeğe uygun voltajı bulursanız daha verimli olur bence. Core Cycler Pime95 tabanlı bir program, çekirdek başı ofset girdikten sonra bu test ile kararlılık testi yaptım ve konu başındaki işlemcim için en uygun ofsetleri buldum. Sizin silikonun daha iyi olduğu belli. Verimli çekirdekleri daha az voltajla stabil çalıştırırsanız performans şüphesiz artacaktır. Tek eksi yönü 50 MHz yavaş olacak ama bence buna değer.
Core Cycler ile tek tek test edip gerekli voltajı bulacak zamanım yok cidden. Ben zaten normaldede overclocklu kullanmıyorum. Tamamen keyfi, canım isteyince açıyorum. Günlük kullanımda kapalı. Bir getirisi yok çünkü. 3-5 FPS için değecek şey değil. Maksat eğlence olsun.

@Timsah Faruk hocam sizin silikon fena değil. Güzel sonuçlar fakat bence biraz daha iyi olabilir gibime geliyor. All Core Negatif -15 yerine Per Core yaparak Core Cycler ile her çekirdeğe uygun voltajı bulursanız daha verimli olur bence. Core Cycler Pime95 tabanlı bir program, çekirdek başı ofset girdikten sonra bu test ile kararlılık testi yaptım ve konu başındaki işlemcim için en uygun ofsetleri buldum. Sizdeki silikonun daha iyi olduğu belli. Verimli çekirdekleri daha az voltajla stabil çalıştırırsanız performans şüphesiz artacaktır. Tek eksi yönü 50 MHz yavaş olacak ama bence buna değer. @Canaytekinn aynı şey sizin için de geçerli.
teşekkürler, ama keşke o kadar anlıyor olsam hahaha max yapabildiğim biosa değer girmek oda kendi çabamla değil random mhz ve voltaj değerleri

Yeni konular

Geri
Yukarı