Çözüldü R5 5600X overclock nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

remmshain

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, iyi geceler.

CPB ozelligi islemcimde gereksiz bir isiya sebep oluyor, o yuzden kapali kullanıyorum.
ASUS Performance Enchancement ise acik kullaniyordum fakat "BIOS'u optimize ayarlara sifirla" dedigim için kapandi.

Nasıl overclock yapacagim ve APE'yi acmali miyim?

Maalesef, hiçbir fikrim yok. 2 ay öncesinde test yapmıştım fakat sonuçları hatırlamıyorum.
Sen en iyisi BIOS'ta yaptığın ayarları sıfırla. Ryzen Master üzerinden denediğin değerleri Prime95 testine sok. Şu an yaptığın overclock stabil değil çünkü. Optimal değeri Ryzen Master üzerinden bul, Prime95'e sok. Sorunsuz geçiyorsa onu BIOS'a geçir.

Sen en iyisi BIOS'ta yaptığın ayarları sıfırla. Ryzen Master üzerinden denediğin değerleri Prime95 testine sok. Şu an yaptığın overclock stabil değil çünkü.

Sıfırlamaktan ziyade voltajı arttırsam? Tekrardan uğraşmak istemiyorum. Kafamda BIOS tarafını bitirdim. Geri açarsam, işin içinden çıkamam.

Sıfırlamaktan ziyade voltajı arttırsam? Tekrardan uğraşmak istemiyorum. Kafamda BIOS tarafını bitirdim. Geri açarsam, işin içinden çıkamam.
Sen bilirsin. 4.6 GHz için benim tahminim 1.275V ve üstü bir voltaj. Denemek sana kalmış. Prime95'ten sıkıntısız bir şekilde geçene kadar deneme yapmaya devam et.

Sen bilirsin. 4.6 GHz için benim tahminim 1.275V ve üstü bir voltaj. Denemek sana kalmış. Prime95'ten sıkıntısız bir şekilde geçene kadar deneme yapmaya devam et.

1.250V'a kadar geldim fakat derece git gide artıyor. 96 dereceyi gördü az önce. Ne yapmalıyım? 1.275 ve üstünü deneyeyim mi?

1.250V'a kadar geldim fakat derece git gide artıyor. 96 dereceyi gördü az önce. Ne yapmalıyım? 1.275 ve üstünü deneyeyim mi?
O sıcaklıklara geldiysen gerisine devam etme. Neden overclock yapıyorsun ki ayrıca? O işlemci stok haliyle daha güçlü oyun oynuyorsan.

O sıcaklıklara geldiysen gerisine devam etme. Neden overclock yapıyorsun ki ayrıca? O işlemci stok haliyle daha güçlü oyun oynuyorsan.

Çoğu oyunu oynarken görüntü takılıyordu. İşlemcinin, stok hali (3700Mhz) ile ekran kartını besleyemediğini düşündüm. O yüzden yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı