R5 5600X - RTX 2060 sistemde ekran kartı RX 6700XT ile değiştirilmeli mi?

Canaytekinn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, aşağıdaki özellikleri olan bir sisteme sahibim ekran kartımı AMD Sapphire Pulse Ekran Kartı Radeon RX 6700 XT 12GB 11306-02-20G bu model ile değiştirmek istiyorum. Genelde oyun oynuyorum CS2, Valorant, birkaç Steam oyunu bunun haricinde yayın açmayı düşünüyorum. Bu ekran kartı beklentilerimi karşılar mı? RTX 2060 ile arasındaki farkı hissedebilir miyim yani değiştirmeye değer mi?

Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 2060.
İşlemci: AMD Ryzen 5600X.
İşlemci soğutucu: Arctic Freezer 34 e-sports Duo.
RAM: G.Skill (2x8 GB) Ripjaws 3200MHz CL16 DDR4.
PSU: Game booster 650W 80Plus.
Kasa: Game booster 6 fanlı bir kasa.

Güç kaynağının ne gibi artıları olacak hocam bana bilmediğimden soruyorum, fps performansa etkisi fazla olur mu? Kullandığım PSU kötü mü
Performansa etkisi olmaz ama kalitesiz bir PSU. Uzun vadede sorun yaratabilir. Sistemdeki parçalar kaliteli, o parçaları kaliteli bir güç kaynağına emanet etmek lazım. FSP, Corsair, DeepCool, XPG, HighPower, ASUS gibi markalar yani.

Performansa etkisi olmaz ama kalitesiz bir PSU. Uzun vadede sorun yaratabilir. Sistemdeki parçalar kaliteli, o parçaları kaliteli bir güç kaynağına emanet etmek lazım. FSP, Corsair, DeepCool, XPG, HighPower, ASUS gibi markalar yani.
teşekkür ederim psu harici upgrade yapmak istediğim de değiştirebileceğim bir parça yok mu 280hz monitör kullanıyorum CS2'de 200-250 civarında fps alıyorum bu durumdan rahatsız olduğum için ekran kartını değiştirmeyi düşündüm

teşekkür ederim psu harici upgrade yapmak istediğim de değiştirebileceğim bir parça yok mu 280hz monitör kullanıyorum CS2'de 200-250 civarında fps alıyorum bu durumdan rahatsız olduğum için ekran kartını değiştirmeyi düşündüm
Rekabetçi oyunlarda ekran kartından ziyade işlemci ön plana çıkar ki 5600X bu konuda oldukça iyidir. İşlemciye hız aşırtma yapabilirsin.

Overclocklu bir şekilde kullanıyorum zaten hocam, ama oyunda ekran kartımın %99unu kullanıyor almayı birazcık kafaya koymuştum siz yazana kadar :D
Rekabetçi oyunlarda ekran kartinin %99 kullanilmamasi çok normal. Bu darboğaz değildir, o tip oyunlarda FPS fazla olduğu için yük işlemciye biner. 5600X RTX 2060'ı çok rahat besleyen bir işlemcidir.

Rekabetçi oyunlarda ekran kartinin %99 kullanilmamasi çok normal. Bu darboğaz değildir, o tip oyunlarda FPS fazla olduğu için yük işlemciye biner. 5600X RTX 2060'ı çok rahat besleyen bir işlemcidir.
İşlemcim değil ekran kartım %99 lara çıkıyor, undervoltage yapsam bile 75 dereceleride buluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı