R5 5600X - RTX 3060 sistem kaç TL eder?

• Konuyu başlatan Favi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 70

Favi

Hectopat
Merhaba. Elimde şöyle bir sistem var ve bunu satıp uygun bir fiyata 40 serisi sisteme geçmek istiyorum.

Anakart: MSI B550-A Pro.
CPU: AMD Ryzen 5 5600X,
GPU: Gigabyte GeForce RTX 3060 Gaming OC 12 GB,
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 3600 MHz.
HDD: WD blue 1 TB, SSD: KingDian 1 TB.
Kasa: Aerocool Airhawk Duo.
PSU: Corsair RMx series RM650X 650W 80+ Gold,
Soğutma sistemi: Arctic Freezer 34 e-sports Duo.

Ortalama kaç liradan gider?

Fiyat konusunda bir şey diyemem ama kesinlikle bunu satıp yükseltme yapmanız çok saçma bir hareket olur. Ekran kartınızı satıp 4070(bence RX 7700XT daha mantıklı ama neyse) bir kart almanızı şiddetle tavsiye ederim. Ekran kartı dışında hiçbir parçanız satılıp yükseltilme vakti gelmiş parçalar değil.

Fiyat konusunda bir şey diyemem ama kesinlikle bunu satıp yükseltme yapmanız çok saçma bir hareket olur. Ekran kartınızı satıp 4070(bence RX 7700XT daha mantıklı ama neyse) bir kart almanızı şiddetle tavsiye ederim. Ekran kartı dışında hiçbir parçanız satılıp yükseltilme vakti gelmiş parçalar değil.
Evet benim de ilk aşamada düşüncem oydu ancak sadece 4070 karta 20-25k vermek mantıklı gelmedi gibi gelmişti. Düşüneyim bu konuyu tekrar.

Ayrıca darboğaz olmaz mı? 4070 ya da 4070super eklense bu sisteme?

Son düzenleme:
Evet benim de ilk aşamada düşüncem oydu ancak sadece 4070 karta 20-25k vermek mantıklı gelmedi gibi gelmişti. Düşüneyim bu konuyu tekrar.

Ayrıca darboğaz olmaz mı? 4070 ya da 4070super eklense bu sisteme?
5600X çok kuvvetli bir işlemci 2K, 4K da herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. Ben 7800XT gibi kuvvetli bir ekran kartı kullanıyorum 2K'da darboğaz olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı