R5 5600X RTX 3060 Ti sistem kaç yıl idare eder?

FOrat

Hectopat
Bilemedim. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Sadece LoL oynuyorum. Nadiren farklı oyunlar da oynuyorum.

AMD ryzen™5 5600X soket AM4 + Wraith Stealth 3.7GHz 32MB 65W 7nm işlemci.
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v Dual kit RAM.
ASUS GeForce Dual RTX 3060 Ti OC 8 GB GDDR6 256bit DX12 NVIDIA RGB ekran kartı.
Cooler Master Masterbox TD500 mesh 4x120mm ARGB LED fanlı MidT ATX siyah kasa.
Kingston KC3000 M.2 1TB SSD.

Cooler Master Masterliquid ML240l V2 2x120mm RGB LED sıvı soğutma sistemi​

27 ASUS VG27wq QHD LED 1ms 165Hz DP HDMI 2K monitör​

Zalman ZM700-txıı 700W 80 Plus güç kaynağı.

Anakart unutmuşum ASUS Prime B550.

3-4 sene 2K da her şeyi oynarsın 1080p de 6-7 sene götürür.

3-4 sene 2K da her şeyi oynarsın 1080p de 6-7 sene götürür.
Peki götürür dedikleri bu senelerden sonra bilgisayar ağırlaşır mı veya parçalar işlevini mi yitirir . Veya demek istediğiniz ileriki yıllarda günümüzdeki oyunlar olsun görüntüler olsun bunlardan geri mi kalır diye böyle diyorlar genelde .

Çok rahat 5 yıl
Peki götürür dedikleri bu senelerden sonra bilgisayar ağırlaşır mı veya parçalar işlevini mi yitirir . Veya demek istediğiniz ileriki yıllarda günümüzdeki oyunlar olsun görüntüler olsun bunlardan geri mi kalır diye böyle diyorlar genelde .

Peki götürür dedikleri bu senelerden sonra bilgisayar ağırlaşır mı veya parçalar işlevini mi yitirir. Veya demek istediğiniz ileriki yıllarda günümüzdeki oyunlar olsun görüntüler olsun bunlardan geri mi kalır diye böyle diyorlar genelde.

Peki götürür dedikleri bu senelerden sonra bilgisayar ağırlaşır mı veya parçalar işlevini mi yitirir. Veya demek istediğiniz ileriki yıllarda günümüzdeki oyunlar olsun görüntüler olsun bunlardan geri mi kalır diye böyle diyorlar genelde.

Madem öyle şöyle açıklayayım. Eğer cihazınıza yeterli ilgiyi gösterir temiz ve serin tutarsanız parçaların ömrü ciddi derece uzun olur sene bile veremem.
Oyunlara gelecek olursak en az 5 sene çıkacak oyunları 1080p de rahat rahat oynatacaktır.

Şu anda bile APU işlemciler ile neredeyse (yüksek oyunlar hariç) hepsini akıcı bir şekilde oynayabiliyorken 6 GB'lık bir ekran kartı (Ultra Olmasa'da yüksek oyunlar' da) medium ve high ayarlarda rahat bir kullanım sağlar.

Geri
Yukarı