R5 5600X - RTX 3060 sistem nasıldır?

C
Kasanın herhangi bir sorunu yok. Mesh panele sahip, hava sirkülasyonu güzel, ferah bir kasadır. Sizin alacağınız kasa bu kasa ile kıyaslandığında daha kötüdür, alınmamalıdır.

SSD'ye gelecek olursak 3500 MB/s okuma, 2900 MB/s yazma değerine sahip. Sizin alacağınız Samsung 980 SSD ile aralarında hız olarak fark yok ama kalite olarak var. 980'de DRAM bulunmuyor, kalitesiz bir model, alınmaz. Önerdiğim model DRAM bulunan kaliteli bir SSD'dir. Eğer öyle olmasaydı 980 önerirdim. Ayrıca önerdiğim SSD daha ucuz. Bu SSD hakkında konu açacak olursanız bilgili üyelerin tamamı önermiş olduğum SSD'yi önerecektir.

Anakartın çirkin veya yakışıklı olması önemli değilde işlevi, kalitesi önemlidir. Ha ben kaliteden fazla görüntüsüne önem veriyorum diyorsanız bir şey diyemem. Önerdiğim anakart "fiyatına göre" gayet güzel anakarttır.

Sizin alacağınız soğutucu evet daha ucuz ama kalitesiz bir model. Fanları belli bir devirden sonra sesli çalışıyor ve soğutma performansı iyi değil. 5600X alacaksanız bu şekilde kule tipi soğutucu fazlsıyla yeterli olacaktır.

Rica ederim.
Sistem gayet iyi.

Selamlar,

işlemciyi 12400F
anakartı ise MSI PRO B660M-A WIFI olarak aldım.

ssd'yi de paylaştığınız kingson 2500ün 2 TB olanını aldım.

diyorum ki kasa ve soğutucu konusu üzerinde biraz daha mı sizle fikir alışverişinde bulunsak =)

ayrıca ekran kartını da paylaştığınız asus 3080 olarak aldım.

özellikle bu çok faydalı oldu. 1000tl daha ucuza 70ti yerine 80 aldım.

Son düzenleme:
Hocam 12400F 5600X ile neredeyse aynı güce sahip olduğundan önermiş oldum SE-214-XT soğutucusu bu işlemci için fazlasıyla yeterli olur.

Kasa olarak DLS480 fiyatına göre en iyi, en mantıklı seçenek.

tamamdır. msi pro da alındı. 4550TL.

Şu ana kadar 36900 harcadık. henüz kasa ve psu'muz yok =)

buna ne dersiniz. amazonda 5400. dahili gold 850W var

aaa pardon amazondan 850lik cooler master almışım.

hocam siz gungnir kasaya neden kötü dediniz,

ek olarak Corsair 4000X'e ne dersiniz?

Geri
Yukarı