R5 5600X RTX 3070 sistem çalışırken siyah ekran veriyor

neurasthensjhen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Beni aylardan beri kahreden bir sorunla baş başayım hala çözemedim.
Bilgisayar açıldıktan sonra bazen 5 dakika içinde bazen 1 saat sonra siyah ekran veriyor ama kasanın tüm fanları, RGB ışıkları her şey çalışıyor hatta arkaplandaki oyun veya YouTube falan açıksa bile ses geliyor fakat siyah ekran veriyor, sorunu ancak reset atınca çözebiliyorum 2-3 kere daha yapıyor sonra o gün daha yapmıyor.
Ertesi gün veya daha sonraki günler bilgisayarı açarsam bazen veriyor bazen vermediği de oluyor.
Ekran kartını ve PSU'yu servise gönderdim sorun yok denildi. Tüm kabloları, grup prizi değiştirdim hatta farklı monitörle denedim. Sorun ne arkadaşlar bu sorunu daha önce yaşayan oldu mu?
Yardımınızı bekliyorum.

Sistem:
Gigabyte Aorus Ultra X570 anakart.
AMD Ryzen 5600X işlemci.
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC ekran kartı.
Kingston Fury Beast 8 GB RAM X2.
Samsung M.2 SSD 1 TB.
Corsair kasa ve Corsair 750W PSU Bronze.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var. 3 gün önce ekran kartı uprade yaptım. Amd karttan nvidiaya geçtim. Tam olarak aynısı oluyor bazen 1 dakika içinde bazen 5 saat sonra siyah ekran yiyorum. Sorunu driver sanmıştım ama ddu ile tüm amd driverlwrı silmeme rağmen sorunum devam ediyor. Nedeni ne bilmiyorum
Sistem;
Ryzen 9 3900x
Zotac amp holo Rtx 4070ti
2x8gb 3200 mhz corsair dominator rgb ram
Asus rog x570-e gaming anakart
Sistemim nvme2 ssd üstünde kurulu. Sürekli oynadığım oyunlar da aynı ssd içinde ayrıyeten 1tb sata ssd ve hdd var

Aynı sorun bende de var. 3 gün önce ekran kartı uprade yaptım. Amd karttan nvidiaya geçtim. Tam olarak aynısı oluyor bazen 1 dakika içinde bazen 5 saat sonra siyah ekran yiyorum. Sorunu driver sanmıştım ama ddu ile tüm amd driverlwrı silmeme rağmen sorunum devam ediyor. Nedeni ne bilmiyorum
Sistem;
Ryzen 9 3900x
Zotac amp holo Rtx 4070ti
2x8gb 3200 mhz corsair dominator rgb ram
Asus rog x570-e gaming anakart
Sistemim nvme2 ssd üstünde kurulu. Sürekli oynadığım oyunlar da aynı ssd içinde ayrıyeten 1tb sata ssd ve hdd var
Geçmiş olsun. Bende bilmiyorum vallahi. PSU uyumlu değil mi acaba, PSU'dan da olabilir gibi.

Geri
Yukarı