R5 5600X RTX 3070 Ti sistem nasıldır?

Aslında birinden destek isteyebilirsin, benim gibi ufak ücret karşılığı bu işi yapanlar her yerde bulunur. Mesela ben İstanbul'da yapıyorum.
Kasalar genel olarak fiyatlarını çok da hak etmeyen ve aşırı da kaliteli olmayan kasalar.
Soğutucu bence lazım ancak bütçe olayın sorun yapar mı ister misin bilmediğim için önermedim. Oradaki soğutma seçeneklerini de beğenmedim, bence o da kasa gibi dıştan halledilmeli.

Aslında birinden destek isteyebilirsin, benim gibi ufak ücret karşılığı bu işi yapanlar her yerde bulunur. Mesela ben İstanbul'da yapıyorum.
Kasalar genel olarak fiyatlarını çok da hak etmeyen ve aşırı da kaliteli olmayan kasalar.
Soğutucu bence lazım ancak bütçe olayın sorun yapar mı ister misin bilmediğim için önermedim. Oradaki soğutma seçeneklerini de beğenmedim, bence o da kasa gibi dıştan halledilmeli.
Anladım, öyle yapmaya çalışırım.
Soğutucu ne önerirsiniz?
Ailemi ikna edemedim, kötününü iyisi hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
O zaman şöyle yapalım, kasayı önerelim, soğutucuyu sonra kendin takarsın. Gerçekten çok basit bir şey, hele bir de mekanizmalı bir model alırsan dakikalarla halloluyor, 4 tane vida sıkıyorsun ve bam, oldu bitti.

Bu sistemde sadece RAM'i yükseltirseniz yeterli olacaktır gayet iyi bir sistem. Yaz aylarında olduğumuz için stok soğutucu yetmeyecektir. Sonradan alırsanız kendiniz takamayacaksanız önerilen Cooler Master Master Liquid ML 240L V2 alabilirsiniz imkanınız varsa 848 TL iyi bir fiyat piyasaya göre.

470T var o listede, beğendiysen onu al.
Soğutma olarak da dışarıdan kendin ID Cooling SE-224-XT veya SE-234 alabilirsin.
Buradaki soğutmalardan hem daha ucuzlar hem de daha iyi.
Her şey için çok teşekkür ediyorum. Tam anlamıyorum ama 130 lira daha verip USB 3.2 olması daha iyi olmaz mı? ASUS TUF

TUF GT301 asla önermem.
Bu listede gerçekten alınabilir diyebileceğim sadece 100R ve 470T ama onlar da normalde bu bütçeye değil. Durum öyle yani. 470T yine tasarımı biraz controversial olsa da geniş bir kasa, bolca desteği var ve kalitesi iyi.
@Amanita zaten Gaming Edge alacak, dediklerin çok daha kötü ona kıyasla.

Yeni konular

Geri
Yukarı