R5 5600X - RTX 3090 sistemde ekranda dalgalanma oluyor

Selam arkadaşlar, RTX 3090 aldım 2. el olarak taktım ve ara ara ekranın bellı yerlerınde sıyaz ve beyaz cızgı gelıp gıdıyor. 3060 Ti varken böyle bır sorun yoktu DDU ile driver sildim tekrar kurdum yıne aynı. islemcim 5600X, Power 750W Gold yardımcı olursanız sevınırım.
Hocam ekran kartını ne kadara aldınız?

Selam arkadaşlar, RTX 3090 aldım 2. el olarak taktım ve ara ara ekranın bellı yerlerınde sıyaz ve beyaz cızgı gelıp gıdıyor. 3060 Ti varken böyle bır sorun yoktu DDU ile driver sildim tekrar kurdum yıne aynı. islemcim 5600X, Power 750W Gold yardımcı olursanız sevınırım.
Konuyla alakasız ama o işlemci nasıl besliyor o ekran kartını?

Hocam yüksek çözünürlüklerde ve ağır oyunlarda çok sıkıntı olmuyor ya. Ben 3440x1440'da r5 2600x 6900xt kombinasyonunu kullanıyorum. Bir miktar performans kaybı kaçınılmaz tabii ama hala ayarlara abanıp oynamayı mümkün kılıyor kullanılmaz değil kesinlikle.

Selam arkadaşlar, RTX 3090 aldım 2. el olarak taktım ve ara ara ekranın bellı yerlerınde sıyaz ve beyaz cızgı gelıp gıdıyor. 3060 Ti varken böyle bır sorun yoktu DDU ile driver sildim tekrar kurdum yıne aynı. İslemcim 5600X, Power 750W Gold yardımcı olursanız sevınırım.

Ekran görüntüsü atabilir misn?

5600X gücü hafife alınacak bir işlemci değil. Tek çekirdekte uçuyor.

Hocam yüksek çözünürlüklerde ve ağır oyunlarda çok sıkıntı olmuyor ya. Ben 3440x1440'da r5 2600x 6900xt kombinasyonunu kullanıyorum. Bir miktar performans kaybı kaçınılmaz tabii ama hala ayarlara abanıp oynamayı mümkün kılıyor kullanılmaz değil kesinlikle.
Gayet de besler hocam niye beslemesin?
720p'ye falan gidiyor benim kafa.

Port değiştirme şansınız var mı? Başka bir DisplayPort girişi veya HDMI ile.

Degistirdim hocam duzeldi ama yıne ara ara yapmakta, cozemedım.

Hocam ekran kartını ne kadara aldınız?
12bin500 verdim 7-8 ay daha garantisi var

hocam nezman cıkacagı bellı olmuyor ama yakalayabılırsem atarım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı