R5 5600X + RX 6700 XT sistem Valorant arayüzünde kasadan ses geliyor

kitaouroboros

Decapat
Selam arkadaşlar. Arkadaşım yeni PC topladı. Sistemi kurduk, oyunu açtığımız zaman kasa içinden vızzz diye ses geliyor. Masaüstünde ses çıkmıyor. Örneğin Valorant oynarken ses çıkmıyor fakat Valorant arayüzünde ses geliyor.
İşlemci R5 5600X.
GPU RX 6700 XT.
Anakart B550M PLUS Wi-Fi

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunla alakası olduğunu sanmam. Ekran kartı ve işlemci fanları yük altında boşta çalıştığından2 daha hızlı çalışıyordur. Vızıltılar içinde fanlara temas eden kablo vb. bir şey var mı diye kontrol edebilirsiniz.

Selam arkadaşlar. Arkadaşım yeni PC topladı. Sistemi kurduk, oyunu açtığımız zaman kasa içinden vızzz diye ses geliyor. Masaüstünde ses çıkmıyor. Örneğin Valorant oynarken ses çıkmıyor fakat Valorant arayüzünde ses geliyor.
İşlemci R5 5600X.
GPU RX 6700 XT.
Anakart B550M PLUS Wi-Fi

Fanları belki tam vidalanmamış olabilir o yüzden yük altında hızlanan fan ses yapıyor olabilir. Belki de PSU güç altında ses yapıyor olabilir, sistemi genel olarak yazarsanız belki ben ya da başkası yardımcı olabilir.

Fanlara temas eden hiç birşey yok.İnternette araştırırken Coil Whine diye birşey duydum fakat omu değilmi kestiremiyorum. Sisteme bir sorun yaratırmı onuda bilmiyorum. Video çekmiştim fakat paylaşamıyorum. Bu ses sanki bir cihazın içinden geliyormuş gibi.

Geri
Yukarı